کلینیک زیبایی چیست

کلینیک زیبایی در واقع درمانگاهی است که توانسته مجوز وزارت بهداشت و پروانه تخصصی خدمات زیبایی را اخذ کند. در این کلینیک خدمات و درمان های زیبایی مختلفی ارائه می گردد. فقط پزشکان متخصصی که دارای تخصص در زمینه زیبایی، پوست و مو هستند، امکان دریافت مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دارند.

لازم است که حداقل دو پزشک متخصص زیبایی در کلینیک زیبایی وجود داشته باشند. همچنین باید پرسنل کارشناس پذیرش، پرستار برای اتاق الکترو لیزر و کارشناس یا دو نفر بهیار و پرستار در این مرکز فعالیت داشته باشند.


کلینیک زیبایی چیست؟


در کلینیک زیبایی پزشکان متخصص در زمینه پوست، مو، جراحان پلاستیک در حوزه زیبایی، پزشکان عمومی، جراحان عمومی و جراحان گوش و حلق و بینی و متخصصین زنان در زمینه زیبایی و کارشناس تغذیه مشغول فعالیت هستند. جراحان عمومی در این کلینیک به درمان های لاغری می پردازند. پس مراجعه کنندگان می توانند مشاوره های لازم را به صورت خصوصی در حوزه مورد نظر دریافت کرده سپس نسبت به درمان در این مکان اقدام کنند.
افرادی که به کلینیک زیبایی مراجعه کنند، مطمئن می شوند که خدماتی که دریافت کرده اند، زیر نظر پزشکان متخصص زیبایی است. همچنین در کلینیک های زیبایی کلیه نکات بهداشتی به خوبی رعایت می ‌شود. چون این مکان ها زیر نظر وزارت بهداشت هستند و از سوی وزارت بهداشت مجوز لازم را کسب کرده اند. بنابراین مراجعه کنندگان می توانند با خیال آسوده برای درمان به این کلینیک مراجعه کنند.


پیدان کردن بهترین کلینیک زیبایی


تجهیزاتی که برای کلینیک زیبایی تهیه می شوند، همچنین تعداد بیماران راضی از کلینیک و پزشکان متخصص روی اعتبار این مرکز تاثیر زیادی دارند. با مراجعه به وب سایت کلینیک زیبایی می توان در رابطه با اطلاعات پزشکان شاغل در این مرکز، خدمات و تجهیزاتی که وجود دارد، اطلاعات لازم را به دست آورد. کلینیک های زیبایی با داشتن وب سایت این امکان را فراهم کرده اند که متقاضیان بتوانند کارهای مربوط به زیبایی را به راحتی انتخاب کرده و از خدمات آن بهره مند شوند.


خدمات تخصصی زیبایی در کلینیک زیبایی


در کلینیک زیبایی مراجعه کنندگان می توانند از خدمات تخصصی مختلفی استفاده کنند. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو
آزمایشات حساسیت پوستی
لیزر تراپی پوست
لیفتینگ صورت
پاکسازی پوست
انجام کوتر و کرایو ضایعات پوستی
بافت برداری
کاردرمانی با بهره گیری از اشعه ماوراء بنفش VBAو UVB
خدمات جوان سازی پوست
الکترولیز
میکرونیدلینک (درمان جای زخم، سوختگی واقع ترک های پوستی)
لاغری و تناسب اندام
خدمات زیبایی بینی بدون جراحی
کاشت و پیوند مو
کاشت ابرو


ویژگی های بهترین کلینیک زیبایی


داشتن دستگاه پیشرفته و مجهز از جمله ویژگی های لازم برای یک کلینیک زیبایی است. این تجهیزات باید مطابق با آخرین پیشرفت های روز دنیا در زمینه دستگاه های زیبایی باشند. در بهترین کلینیک زیبایی از روش ها و متدهای زیبایی مناسب استفاده می شود. همچنین پزشکان متخصص در این مرکز برای درمان بیماران از بهترین متدهای زیبایی استفاده کرده و پیوسته در حال بروز کردن اطلاعات پزشکی خود هستند. این کلینیک دارای بهترین متخصصین در حوزه زیبایی است و گواهینامه های معتبر دارد. از دیگر ویژگی‌های بهترین کلینیک زیبایی می ‌توان به ارائه خدمات با کیفیت بالا و قیمت مناسب اشاره کرد.
کلینیک های پیشرفته دارای خدمات بسیار خوب برای مراجعه کنندگان هستند و قیمت های معقولی برای این خدمات در نظر می گیرند‌. در بهترین کلینیک زیبایی قبل از عمل، خدمات مشاوره ای انجام می ‌شود. مراجعه کنندگان می توانند پیش از هر اقدام برای زیبایی با پزشک خود مشورت کنند. سپس متناسب با پوست و موی خود می توانند خدمات مورد نظر را دریافت کنند. پیش از عمل زیبایی مشاوره مناسب، ضروری است.


کیفیت خدمات در کلینیک زیباییدر کلینیک زیبایی خدماتی که ارائه می ‌شود، کاملا تخصصی است. این خدمات بر اساس نیاز و شرایط بیمار برای او در نظر گرفته می شوند. در این کلینیک از متدهای روز پزشکی در دنیا استفاده می کنند. چون بافت پوست و مو حساس است، بنابراین عمل زیبا سازی با ظرافت و دقت زیاد انجام می شود. از این رو بیمار نیازی به ویزیت‌ های متعدد پس از عمل و یا درمان های تکمیلی نخواهد داشت. در کلینیک زیبایی خدمات زیبایی به طور منظم، بدون اتلاف وقت و تعیین وقت قبلی انجام می شوند. زیرا نباید میان خدمات زیبایی و پوست و مو فاصله وجود داشته باشد.


خدمات پوست در کلینیک زیبایی


در کلینیک زیبایی انواع خدمات پوستی به منظور جوانسازی پوست و زیبایی انجام می ‌شود. از جمله این خدمات می توان به تزریق فیلر، ژل و بوتاکس اشاره کرد. این خدمات برای زیباسازی و اصلاحات در صورت انجام می شوند. با ارائه این خدمات خط پیشانی، اخم و چین و چروک صورت از بین خواهد رفت. در نتیجه پوست صورت زیبا و جوان می شود. میکرونیدلینگ از دیگر خدماتی است که در کلینیک زیبایی برای از بین بردن و ترمیم آسیب های پوستی و جای جوش استفاده می شود. از دیگر خدمات و مراقبت های پوستی می توان میکرودرم، ابریژن یا لایه برداری شیمیایی و فیشال ها را نام برد. کلیه خدمات پوستی که در کلینیک زیبایی انجام می‌ شود، برای جوانسازی پوست است. در اغلب اوقات از مواد کلاژن ساز نیز برای کلاژن سازی پوست استفاده می شود.


خدمات مو در کلینیک زیبایی


در کلینیک زیبایی به منظور جلوگیری از ریزش موی سر و ضخیم شدن موها و پرپشت شدن آنها یا تقویت فولیکول های مو خدمات مختلفی ارائه می گردد. همچنین در این مرکز برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف تلاش می ‌شود. درمان‌ های غیر جراحی PRP برای کاهش ریزش مو تاثیر زیادی دارند. در این روش با استفاده از آزمایش خون، پلاسمای خون که دارای پلاکت است از فراورده خونی جداسازی شده و پلاکت های داخل پلاسما فعال می شوند. سپس این پلاکت ها به قسمت‌ های مختلف سر تزریق خواهد شد. از این روش به عنوان خدمات پوستی نیز می توان استفاده کرد. این روش درمانی برای افرادی که دارای جای زخم و بخیه روی پوست خود هستند، مناسب می باشد.
در کلینیک زیبایی مزو تراپی و آر اف از دیگر خدمات زیبایی است که برای پرپشت شدن موها به کار برده می شود. در این مرکز از لیزر موهای زائد در کنار خدمات پوست و مو نیز انجام می شود. لیزر به عنوان یک روش دائمی برای از بین بردن موها شناخته شده است.


سخن پایانی


زیبایی و سلامت اهمیت بسیار زیادی دارند. پس پیش از مراجعه به یک کلینیک زیبایی باید در مورد آن تحقیقات و مشورت های لازم را انجام داد. در یک کلینیک زیبایی مناسب متخصصین مجرب، پرسنل و پزشکان حرفه ای فعالیت می‌ کنند. همچنین در این کلینیک دستگاه ‌های مدرن و پیشرفته وجود دارند. بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به این مراکز اطلاعات لازم در مورد بهترین کلینیک زیبایی را به دست آورید.