ویژگی های یک پرستار خوب برای نگهداری از کودک

ویژگی های یک پرستار خوب برای نگهداری از کودک ، پرستاری از کودک نعمتی برای والدین می باشد و می تواند به زودتر مستقل شدن کودک کمک کند. اما شما باید او را خوب بشناسید. پرستار کودک برای نشستن در کنار کودک که شب خواب است و بیدار نمی شود، کافی است که عاقل و قابل اعتماد باشد. ولی

برای نوزادان و کودکان زیر پنج ماه که ممکن است شب بیدار شوند، پرستار کودک باید کسی باشد که او را بشناسند و دوستش داشته باشند. اغلب بچه ها هنگام بیدار شدن از خواب در صورت دیدن فردی غریبه، وحشت زده می شوند. دراین مقاله با ویژگی های یک پرستار خوب برای نگهداری از کودک آشنا می شویم.


پرستاری از کودک


برای پرستاری از کودک، پرستار باید بچه ها را دوست داشته باشد و آنها را بفهمد. با مهربانی با آن ها رفتار کند. بنابراین قبل از مشغول به کار شدن، پرستار کودک را استخدام کنید تا در خانه باشید و رفتارش را ببینید. می توانید در مورد پرستار کودک از طریق آژانس های قابل اعتماد، اقدام کنید. پرستاری بیشتر از سن، به بلوغ و روحیه مرتبط می باشد. بهتر است برای این که کارها درست انجام شوند، برای پرستار کودک دفتر یادداشتی تهیه کرده و کارهای روزمره کودک و چیزهایی را که ممکن است به زبان خودش بخواهد، شماره تلفن های همسایه و پزشک برای کمک در مواقع اضطراری، ساعات خواب، جای کهنه ها، لباس خواب ها و سایر لوازم ضروری و هر اطلاعاتی را که به پرستار کودک برای بهتر انجام دادن کارش کمک می کند، بنویسید. از همه این ها مهم تر شناخت شما از پرستار کودک و اعتماد شما به او می باشد و هزینه پرستار کودک برای تمام کارهایی که انجام می دهد، محاسبه خواهد شد.

پرستاری از کودک


پرستاری از کودک برای والدین چه مزایایی دارد؟


والدینی که پرستار کودک مناسبی دارند آن را توصیه می کنند. زیرا لازم نیست از فامیل خواهش کنند تا کودک آن ها را نگهداری کنند. همچنین مشکل رفت و آمد فرزند خود از مهد کودک را ندارند. پرستار کودک برای والدینی که صبح زود باید سر کار بروند، گزینه خوبی می باشد. زیرا فرزند آن ها را لباس پوشانده و وسایل او را آماده می کند و به بیرون می برد. همچنین با وجود پرستار در خانه فرزندتان در خانه می‌ ماند و طبق برنامه ‌ی شما می خورد و می خوابد. برنامه ریزی با پرستار بچه نسبت به مهد کودک دارای انعطاف بیشتری می باشد. چون مهد هرروزه در ساعت مشخصی تعطیل می‌ شود. وقتی از یک مرکز پرستاری از کودک، پرستار استخدام می‌ کنید در مورد اینکه چگونه امور فرزندتان را اداره ‌کند، با او صحبت کنید. در اینصورت می ‌دانید چقدر جای انعطاف‌ پذیری در برنامه ریزی او وجود داشته و پرستار چقدر حقوق برای وقت اضافه علاوه بر دستمزد پرستار بچه دریافت می کند. تعرفه پرستار کودک در منزل هرچقدر باشد، حقوق او برای زمان اضافه باید جداگانه محاسبه شود.


ویژگی های یک پرستار خوب برای نگهداری از کودک


• یک پرستار ذاتا از بودن با کودکان لذت می برد. پرستاران اکثر وقت خود را با کودکان می گذراند و با آنها اوقات خوشی را سپری می ‌کند.
• یک پرستار کودک عالی مفاهیم بنیادین تربیت کودکان را می ‌داند. پرستاران کودک در کار خود تخصص دارند و مسئول فراهم کردن تجارب تربیتی صحیح برای کودکان می ‌باشند.
• یک پرستار کودک عالی حامی کودکان می باشد. پرستاران مایل هستند کلام و روش تربیتی خود را مطرح کنند، ولی در نظر هم دارند که حرف آخر را والدین می ‌زنند.
• یک پرستار کودک خوب باید پرانرژی باشد. پرستاران مسئول درگیر کردن فعالانه کودکان در امور مراقبت کردن هستند و باید برای این کار انرژی بسیاری داشته باشند.
• از ویژگی ‌های یک پرستار کودک خوب، صبور بودن می باشد. پرستاران کودک ساعت‌های بیشماری را با بچه‌ها می‌ گذرانند و لازم است بدون عصبانی شدن و با صبر روحیات و رفتارهای‌ شان را کنترل کنند.
• یک پرستار کودک مراقب امنیت کودکان است. از مسولیت‌های پرستاران همچنین مراقبت از کودکان در برابر خطرات و فراهم کردن امنیت برای آن‌ها می‌ باشد.
• یک پرستار کودک موفق باید مهارت ارتباط را داشته باشد. لازم است هر پرستاری دائما با والدین و فرزندان در ارتباط باشد. مهارت‌های ارتباطی برای یک پرستار بسیار ضروری هستند.
• پرستار کودک باید انعطاف پذیر باشد. زندگی با کودکان پر از رویدادهای غیر قابل پیش ‌بینی می باشد. از این رو پرستاران باید خود را با موقعیتی که با آن روبه رو می ‌شوند، وفق دهند و انتظار اتفاقات غیر منتظره را نیز داشته باشند.
• پرستار باید فهمیده باشد. پرستاران کودک تنها مسولیتشان نگهداری از دیگران است. دلسوزی و درک افراد از خصوصیت‌های مهمی است که یک پرستار کودک باید داشته باشد.
• یک پرستار کودک خوب از روحیه های تربیتی برخوردار می باشد و مسئول حمایت و تشویق کودکان می باشد. وی باید قادر به پرورش کودکان باشد.
• یک پرستار خوب باید قابل اعتماد باشد. والدین به پرستار کودک خود اعتماد می‌ کنند، از این رو پرستاران نیز باید بتوانند به وظایف اساسی خود متعهد باشند.
• یک پرستار کودک خوب باید احساس مسئولیت داشته باشد. والدین روی پرستاران حساب ویژه‌ ای باز می ‌کنند. مراقبت از کودکانشان را به آن‌ها می‌ سپارند و پرستار نیز باید قادر به اثبات صلاحیت خود در مراقبت و تربیت کودکان باشد.
• یک پرستار کودک باید وفادار باشد. والدین به پرستاران اعتماد می ‌کنند تا اصول کاری مورد نظر آنها را برآورده سازند و کار خود را به خوبی انجام دهند .
• یک پرستار خوب باید محترم باشد. والدین و پرستار همیشه بر تصمیم‌ ها و روش‌ های نگهداری از کودکان توافق ندارند و اختلاف نظر اجتناب ناپذیر است. از این رو پرستار کودک باید به خواسته ‌ی والدین و روش‌ های آن‌ا احترام گذارد و بداند که کودکان باید بر اساس خواسته ‌های والدین و روش تربیتی مورد نظر و تایید آنها رشد پیدا کنند.
• یک پرستار باید توانایی تصمیم گیری داشته باشد. پرستاران در مسئولیت پرورش و سلامت کودکان با والدین شریک هستند و باید تصمیم‌ هایی بگیرند که به نفع کودک باشد.
• پرستار باید منظم باشد. پرستاران مسئولیت‌های بسیاری در طول روز دارند و باید برای کارهای خود برنامه‌ ریزی داشته باشند تا مسئولیت‌ها و کارهای خود را به موقع انجام دهند.
• یک پرستار خوب باید توانایی خود انگیزشی داشته باشد. کسی نیست که دائما کنار شما باشد و بر شانه ‌ی شما بزند و بگوید آفرین بر تو و خسته نباشی. پرستاران باید توانایی خود انگیزشی داشته باشند و همیشه کار خود را به نحو احسنت انجام دهند.

ویژگی های یک پرستار خوب برای نگهداری از کودک


سخن آخر


در حالی که پرستاران کودک نیز مانند والدین ممکن است برخی روزها انرژی کافی و حوصله نداشته باشند، ولی در کل این ویژگی ها را نمی ‌توان در یک پرستار نمونه نادیده گرفت و باید برای چنین پرستاری ارزش بالایی قائل بود. اگر قصد دارید پرستار کودک شوید و یا مدتی است پرستار کودک هستید، ضروری می باشد که این ویژگی‌ها را در خود پرورش دهید تا به یک پرستار کودک عالی تبدیل شوید که همه خواهان استخدام او هستند.