پرستار خوب برای سالمند

ویژگیهای یک پرستار خوب سالمند در منزل ، امروزه بنا به علل مختلف بسیار پیش می آید که ناگزیر می شویم نگهداری از افراد سالمند را به پرستار بسپاریم. بیشتر افراد به این دلیل این کار را انجام می دهند که عقیده دارند پرستار بهتر می تواند

این کار را انجام دهد. او فردی کارآزموده است و از هر لحاظ می تواند بهتر از دیگران این مسئولیت را انجام دهد. براین اساس انتخاب و گزینش یک پرستار مناسب اهمیت زیادی دارد. باید پرستاری انتخاب شود که خصوصیات و ویژگیهای مناسب و خوبی داشته باشد.

وظیفه یک پرستار خوب


اساسی ترین وظیفه ی پرستار سالمندی که در منزل کار می کند توجه به دستورات پزشک است. پرستار باید بداند که پزشک سالمند بهتر از هر کسی درباره ی مشکل و وضعیت او اطلاع دارد. بنابراین نیاز است کسی را که به عنوان پرستار سالمند در نظر می گیریم شخصی باشد که سرخود برای سالمند دارویی استفاده نکند. از مهمترین وظایف پرستاران سالمند صداقت در گفتار، وفاداری، کنترل و مدیریت وضعیت است. در کنار این مسایل این شخص باید به موقع سرکار خود آماده باشد، شنونده ای خوب و صبور باشد و مشکلات و مسائل زندگی خود را وارد کارش نکند. داشتن تخصص و گذراندن آموزش های حرفه ای نیز اهمیت زیادی دارد.

وظیفه یک پرستار خوب


ویژگی های یک پرستار


وقتی فردی توانایی انجام امور شخصی خود را در سالمندی از دست می دهد نیاز به توجه و کمک دارد. گاهی ممکن است هیچ یک از افراد خانواده به هر دلیلی امکان توجه و مراقبت از سالمندشان را نداشته باشند. در این وضعیت با تعیین یک پرستار خوب و حرفه ای می توانند از دغدغه های خود کم کنند. مهمترین و اصلی ترین ویژگی پرستارهای سالمند به شرح زیر است:
- پرستار باید به راحتی بتواند با سالمندی که از او مراقبت می کند ارتباط عاطفی و دوستانه برقرار کند.
- این شخص باید توانایی و مهارت کافی داشته باشد و با روحیه ای مثبت به کار خود بپردازد. داشتن روحیه ی قوی برای تحمل و مدیریت شرایع سخت از اهمیت زیادی برخوردار است.
- توانایی درک و همدردی با سالمند نیز یکی از ویژگیهای بسیار مهم در پرستاری از این قشر می باشد.

ویژگی های یک پرستار خوب
- پرستاران باید همیشه و در هر لحظه هوشیار و آماده باشند و بتوانند وضعیت های آنی را کنترل و مدیریت نمایند.
- این افراد باید توجه داشته باشند که سالمندی از او پرستاری می کنند نسبت به هر چیزی مهم تر است.
- علاقه به حرفه و امور محوله نیز از جمله نکاتی است که برای این پرستاران باید مور توجه قرار گیرد.
- حفظ اسرار و اطلاعات مربوط به منزل و خانواده ای که پرستار در آنجا مشغول است نیز یکی از ویژگی های قابل توجه است.
- پرستارانی که در منزل مشغول می شوند باید بتوانند حس اعتماد و اطمینان سالمند را به خود جلب نمایند.
- از دیگر مسائل مهم و قابل تامل داشتن روحیه ای شاد و پر انرژی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سالمند بگذارد.
- این پرستاران باید بر عواطف و احساسات خود کنترل و مدیریت داشته باشند.
- خلاقیت در کار از دیگر مسائل به روز و مورد توجه در این حوزه ی کاری است. زیرا گذراندن اوقات روزانه افراد سالمند ممکن است به طور عادی کسل کننده باشد. اما در صورت خلاقیت می توان این روند روزانه را تغییر داد.
- حس مسئولیت پذیری ویژگی ای است که بسیاری از ما به آن اهمیت زیادی می دهیم. به همین علت توقع داریم زمانی که عزیزمان را به شخصی می سپاریم تا مراقب وی باشد از وجود این حس در او مطمئن باشیم.

ویژگی های یک پرستار خوب


شرایط پرستاری از سالمند


فردی که با عنوان پرستار قرار است از سالمند مراقبت کند باید نکاتی را مورد نظر داشته باشد. زمانی که تصمیم گرفته می شود تا یک پرستار در خانه از سالمند مراقبت کند یک سری تغییرات در زندگی ایجاد می شود. ایجاد محیطی آرام، صمیمی و دوستانه از عوامل بسیار مهم می باشد. پرستار باید از اصول پرستاری از سالمندان آگاهی کامل داشته باشد. این شخص باید دقت زیادی در توجه به رژیم غذایی، مکمل ها و ویتامین های لازم و داروهای مورد استفاده سالمند داشته باشد. در زمان غذا باید به میزان مواد مصرفی، نوع، ضرورت و مزایای آن اهمیت دهد. توجه به وضعیت بهداشت فردی سالمند و استحمام وی هم علاوه بر پاکیزگی، سلامت جسم سالمند را به همراه خواهد داشت. به همین علت پرستار باید حواسش به این موارد باشد تا جلوی عفونت و بیماری های احتمالی گرفته شود.

شرایط پرستاری از سالمند


سخن پایانی


سالمندان عزیزانی هستند که سال ها برای خانواده ی خود زحمت کشیده اند. این قشر زمانی که به سالمندی رسیدند گاهی ممکن است برایشان پیش بیاد که توان انجام امور شخصی خود را نداشته باشند. کمک گرفتن از پرستاری حرفه ای و متخصص که بتواند از سالمندمان مراقبت کند امروزه رایج شده است. در صورتی که شما هم نیاز به چنین فردی دارید تا از سالمندتان نگهداری کند با خواندن این متن می توانید با ویژگیهای ضروری و مناسب برای یک پرستار آشنا شوید.