همه چیز درباره ی فیلر لب

همه چیز درباره ی فیلر لب ، این روزها راهکارهای زیادی برای برطرف کردن مشکلات و اصلاحات صورت کشف شده است که تزریق ژل و فیلر یکی از آنها می باشد. تزریق ژل و فیلر با استقبال زیادی از طرف خانم ها روبرو شده است. فیلر لب یک فرآیند زیبایی می باشد که به شما

لب های حجیمی را می دهد. امروزه فیلر لب رایج ترین روشی است که برای پر کردن لب استفاده می شود. انواع فیلرهای پوستی برای تزریق لب ها و اطراف لب وجود دارد. متداول ترین نوع فیلرها محصولاتی می باشد که حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود که به افزایش حجم لب کمک می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با همه چیز درباره ی فیلر لب آشنا شوید.


فیلر لب چیست؟


امروزه رایج ترین روشی که برای پر کردن لب مورد استفاده قرار می گیرد، فیلر لب است. در واقع فیلر لب نوعی فرآیند زیبایی می باشد که باعث می شود شما لب های حجیمی داشته باشید. انواع فیلر پوستی برای تزریق لب ها و اطراف آن وجود دارد. متداول ترین نوع آن محصولاتی می باشد که حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک یک ماده ای طبیعی می باشد که در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب کمک می کند.
فیلر نوعی پر کننده می باشد که علاوه بر لب برای صورت نیز استفاده می شود. در واقع راهی می باشد که با کمی هزینه کردن، آثار پیری و چین و چروک از روی صورت حذف می شود.
هدف از انجام فیلر، زیبایی در بسیاری از موارد می باشد. بعنوان مثال، مراجعین زیادی قصد دارند که با فیلر صورت، گونه‌ های خود را پر کنند، چانه خود را فرم دهند، لب ‌های خود را برجسته‌ تر کنند، خطوط خنده خود را پر نمایند و یا زخم ‌های پوستی خود را کمرنگ ‌تر نشان دهند.

فیلر لب چیست؟


انواع فیلر


• ژل هیالورونیک اسید


محبوب ترین و رایج ترین نوع فیلر می باشد. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست پیدا می شود و رطوبت، نرمی و سفتی را برای پوست فراهم می کند.
از آنجایی که بدن شما در طول زمان هیالورونیک اسید کمتری تولید می کند، این فیلرها می توانند به طبیعی ترین شیوه ممکن افزایش حجم را برای شما فراهم کنند.
هیالورونیک اسید همچنین آب را به سمت سطح پوست جذب می کند و باعث طراوت و شادابی آن می شود.
این نوع تزریق دائمی نیست و در بهترین حالت تا یک سال دوام دارد.
برخی تحقیقات نشان داده اند، که تزریق مکرر می تواند به تولید کلاژن توسط خود پوست کمک نماید.
هیالورونیک اسید، بی خطر ترین نوع فیلر می باشد.


• چربی بدن


تزریق چربی بدن دردناک ‌تر از نوع اول انجام می شود. این نوع فیلر با برداشتن چربی از بدن شخص (ران، شکم و …) و تزریق آن به صورت انجام می ‌گیرد. در این روش چون چربی از بدن خود شخص خارج شده است، امکان وجود حساسیت و ناسازگاری بسیار کم می باشد.


• فیلر دائمی و نیمه دائمی


فیلر نیمه دائمی (PMMA) و دائمی (سیلیکون) نیز وجود دارد. اما معمولا به دلیل عوارض بالا توسط پزشکان توصیه نمی ‌شوند.


• انواع دیگر فیلر


انواع دیگری از فیلر مانند کلسیم هیدروکسیل ‌آپاتیت و اسید پلی ‌لاکتیک نیز وجود دارد که موقتی هستند.


فیلر لب از چه ماده ای ساخته شده است؟


بیشتر فیلر ها از کلاژن یاهیالورونیک اسید ساخته شده اند. این نوع فیلر ها مستقیما به لب تزریق می شوند و حجم و اندازه ی آن را افزایش می دهند.
کلاژن به صورت خالص به لب تزریق شده که باعث حجم دادن به آن می شود. در حالی که هیالورونیک اسید نه فقط لب را پر می کند، بلکه آب را نیز در داخل لب گیر می اندازد تا لب حالتی طبیعی به خود گیرد.

فیلر لب از چه ماده ای ساخته شده است؟


افراد مناسب برای انجام فیلر لب


با پیشرفت سن، لب ها نازک تر و کوچک تر شده و به این دلایل جذابیت خود را از دست می دهند. با فیلر لب، لب هایی که شکل خود را از دست داده و صاف شده حجیم و پر می شوند. علاوه بر این، خطوط افقی اطراف لب ممکن است علائم پیری را نشان دهد. این خطوط ممکن است به پایین بیایند و باعث بیان ناخوشایند شوند. از فیلرها می توان برای حذف این خطوط نیز استفاده نمود. بعلاوه، حجیم کردن لب فقط در افراد مسن ممکن است مورد نیاز نباشد. از نظر ساختاری یعنی افرادی که دارای لب های نازک مادرزادی هستند، می توانند لب های طبیعی و حجیم با فیلر داشته باشند.


ماندگاری فیلر لب


برای تغییر و زیبایی لب و صورتتان می توانید از فیلر استفاده نمایید. با فیلر لب، لب هایی زیبا و حجیم خواهید داشت. به دلیل اینکه لب از سایر اجزای صورت مانند گونه ها بیشتر حرکت می کند، به جذب ژل بیشتری نیاز دارد. ماندگاری فیلر لب با توجه به تزریق آن بین 4 تا 6 ماه می باشد. باید هر 4 یا 6 ماه یک بار فیر یا ژل به لب های خود تزریق نمایید.


مزایا فیلر لب


مزایای فیلر لب عبارتند از:

مزایا فیلر لب


• روشی بدون درد، آسان و سریع


قبل از تزریق فیلر بر لب، ابتدا آن را با مواد ضد میکروبی کاملا ضد عفونی می کنند. سپس به لب بی حسی موضعی می زنند تا در تزریق فیلر، فرد هیچ دردی را احساس نکند. روش تزریق فیلر، روشی بدون درد، آسان و سریع می باشد که کمترین زمان را به خود اختصاص داده است. تزریق فیلر هیچ دوره نقاهتی را برای بیمار به همراه ندارد. به همین دلیل تمامی افراد از آن رضایت دارند.


• عاری از آلرژی و عفونت


تزریق فیلر بر لب، عاری از هرگونه آلرژی و عفونت برای شخص می باشد.


• ماندگاری بالا


تزریق فیلر به دلیل وجود هیالورونیک اسید ماندگاری بالایی نسبت به سایر روش ها دارد.


• تخلیه راحت فیلر لب


از دیگر فواید تزریق فیلر به لب می توان به این مورد اشاره کرد، که هرگاه فرد بعد از تزریق فیلر لب از حجیم کردن لب های خود به هر دلیلی پشیمان شد می تواند لب های خود را به حالت اول بازگرداند. تزریق فیلر این امکان را به او می دهد که فیلر را تخلیه کند. همچنین تخلیه فیلر به راحتی و بدون هیچ مشکلی قابل حل و اصلاح می باشد.


• ظاهر طبیعی لب با تزریق فیلر


تزریق فیلر، ظاهری 100 درصد طبیعی برای لب ایجاد می کند. به گونه ای لب ها را نشان می دهد که انگار لب مادرزادی همین قدر خوش فرم و حجیم بوده است. همچنین به هیچ وجه برای هیچکس احتمال تشخیص نمی گذارد. تزریق فیلر، طبیعی ترین ظاهر را برای افراد ایجاد می کند. همه افراد هم به دنبال راهی برای طبیعی نشان دادن زیبایی های خود می باشند. به همین دلیل تزریق فیلر را برای لبان خود انتخاب می کنند.


معایب فیلر لب


تزریق فیلر لب علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی می باشد. معایب فیلر لب عبارتند از:

• تزریق ژل یا فیلر هزینه ی نسبتا بالایی دارد.
• فیلر لب بعد از استفاده معمولا یک بار تزریق نمی شود. زیرا به طور متوسط فیلر لب هر 6 ماه یک بار نیاز به ترمیم دارد.
• افرادی که به تزریق فیلر یا ژل حساسیت دارند، برای تخلیه آن باید دوباره هزینه کنند.


مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر لب


1- بعد از تزریق ممکن است برخی واکنش‌های موقتی مانند قرمزی، درد، یا تورم در محل دیده شود که معمولا در عرض یک هفته اول بعد از تزریق، از بین می ‌روند. برای بهبود این علائم می ‌توان از کمپرس یخ بدون هیچ فشاری استفاده نمایید.
2- پس از تزریق ژل نباید از رژلب استفاده کرد.
3- چنانچه به دیابت، لوپوس، عفونت های دهانی و اختلال انعقادی مبتلا هستید، از تزریق ژل صرفه نظر نمایید.
4- چنانچه فرد سابقه ی تبخال یا مصرف هر گونه دارو را دارد، قبل از تزریق ژل باید با پزشک خود مشورت کند.
5- پزشک تزریق کننده فیلر باید متخصص پوست و مو یا جراح پلاستیک باشد.
6- تزریق ژل، باید در مراکز معتبر و تحت نظارت پزشک متخصص صورت گیرد.
7- قبل از عمل به خوبی در مورد سابقه و تخصص پزشک مورد نظر تحقیق کنید.
8- برای انجام تزریق در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک‌ ژل را به شما دهد تا در خانه نگهداری نمایید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) قرار دهید.
9- بهتر است هفت روز قبل از تزریق از مصرف فرآورده ‌هایی که انعقاد خون را به تاخیر می ‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می ‌کنند مانند آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن خودداری نمایید، تا از احتمال خون ‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کاسته شود. در صورتی که وارفارین مصرف می ‌نمایید حتما با پزشک‌ در میان بگذارید.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر لب


عوارض تزریق فیلر لب


خوشبختانه تا به امروز گزارشی حاکی بر عوارض تزریق فیلر مشاهده نشده است. فیلرها معمولا از ترکیباتی مانند اسید هیالورونیک و کلاژن ساخته می ‌شوند که این مواد در بدن انسان به صورت طبیعی وجود دارد، بنابراین عوارض خاصی نخواهند داشت.
اما امکان دارد که مقدار کمی، تورم بعد از تزریق فیلر به وجود می آید. این تورم را می توان با استفاده از کمپرس یخ بر لب بدون فشار از بین برد. تورم بعد از 24 ساعت از بین می رود و نتیجه ی نهایی لب ها قابل مشاهده می شود.
روش تزریق فیلر، کمترین عوارض و علائمات بعد از عمل را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل با سایر روش ها تفاوت دارد.
در نتیجه تزریق فیلر بر لب کاملا می باشد و هیچگونه عفونت و عوارضی را به همراه ندارد.


نکات مهمی در مورد تزریق فیلر به لب


• تزریق فیلر لب حدود 10 تا 15 دقیقه طول می‌ کشد. برای انجام این تزریق، لب را به صورت موضعی بی حس می کنند. اگر به لیدوکایین حساسیت دارد، به پزشک خود اطلاع دهید.
• نتیجه تزریق ژل‌ اسید هیالورونیک بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. البته لب‌ها بعد از تزریق معمولا ورم دارند و برای رسیدن به فرم ایده ‌آل، یک تا دو هفته زمان لازم می باشد.
• بعد از تزریق ژل هیالورونیک اسد به استراحت نیازی نیست. یعنی می توانید بلافاصله بعد از تزریق به سرکار و زندگی روزانه خود بازگردید. ولی از مصرف داروهایی که خون را رقیق می‌کنند باید خودداری کرد.
• در مورد ژل‌ هیالورونیک به ندرت بر روی لب کبودی ایجاد می ‌شود. در صورت کبودی معمولا طی یک تا هفت روز از بین می رود.
• عدم تقارن لب ‌ها و وجود توده در لب بعد از تزریق طبیعی بوده و طی یک یا دو هفته از بین می ‌ر‌ود. بهتر است تا چند روز از لمس و دستکاری محل تزریق خودداری کنید.


تفاوت فیلر لب با ژل لب


باید دقت کنید که فیلر یا پر کننده لب، یک مفهوم گسترده‌ از روش ‌های تزریق به لب برای حجیم کردن آن می باشد که تزریق ژل لب یکی از این روش‌ ها است. در واقع ژل لب یکی از روش‌ های فیلر به شمار می رود که در آن از ماده هیالورونیک اسید استفاده می‌ شود. اما همه روش‌ های فیلر برای لب، تزریق ژل نیست. روش‌ های دیگری مانند پلی لاکتیک اسید نیز وجود دارد. در این روش به جای پرکردن با ژل، پوست نسبت به تولید کلاژن تحریک می ‌شود و نوع نیمه دائمی از فیلر محسوب می ‌گردد. حال آنکه فیلر به روش تزریق ژل لب کاملا موقتی است.