مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ، در دوره نوجوانی یکی از دغدغه های مهمی که نوجوانان دارند، تحصیل و کنکور است. با انتخاب مشاوره تحصیلی مناسب می توان در مسیر درست قدم برداشت. مشاوره تحصیلی راهنمایی های لازم برای پیشرفت در زندگی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.


چگونه با مشاور تحصیلی صحبت کنیم


شما می توانید برای موقعیت های مختلفی مثل کنکور انسانی، کنکور تجربی، کنکور ریاضی، کنکور دیگر رشته های دانشگاه و ... از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید. ولی یک سوال مهم که در اینجا وجود دارد، این است که چگونه باید یک مشاوره تحصیلی مناسب انتخاب کرد و چگونه می توانیم با مشاوره تحصیلی صحبت کنیم. در این مقاله می خواهیم شما را با مشاوره تحصیلی و نحوه انتخاب آن بیشتر آشنا کنیم.


مشاوره تحصیلی


شرکت کردن در کنکور و درس خواندن بدون کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی ممکن است موجب اتلاف وقت و صرف هزینه‌ های اضافی شود. کسانی که بدون کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی، درس می ‌خوانند و در کنکور شرکت می کنند، ممکن است نتوانند از وقت خود بهترین استفاده را ببرند. همچنین ممکن است این دسته از افراد در مسیر تحصیل خود دچار اشتباهات مختلف شوند. بدون کمک گرفتن از مشاور احتمال دارد که فرد نسبت به ادامه تحصیل دلسرد شده و ادامه مسیر برای او سخت تر شود. بنابراین بهتر است برای بهتر سپری کردن مسیر تحصیلی و رسیدن به نتایج مطلوب از یک مشاوره تحصیلی خوب و حرفه‌ ای کمک گرفت.
انتخاب مشاوره مناسب برای تحصیل در واقع نوعی صرفه‌ جویی محسوب می‌ شود. مشاوره تحصیلی کمک می کند تا شما نیازی به مطالعه کتاب ‌های کمک آموزشی زیاد یا کلاس های اضافه و بی هدف نداشته باشید. از این طریق می توانید در یک مسیر درست و مشخص رو به جلو بروید.

مشاوره تحصیلی


مشاوره و هدایت تحصیلی


مشاوره تحصیلی در مقابل دانش آموزان وظایف مختلفی برعهده دارد. یکی از مهم ترین وظایف مشاوره تحصیلی، هدایت تحصیلی است. در حقیقت مشاوره تحصیلی به دانش آموزان کمک می کند تا در مسیر تحصیلی راهنمایی های لازم را دریافت کنند و تا رسیدن به هدف همراه آن ها خواهد بود. به ویژه هدایت تحصیلی پایه نهم اهمیت بسیار زیادی دارد.


مشاوره و یادگیری مهارت مطالعه کردن


ممکن است بسیاری از دانش آموزان در مورد یادگیری و مطالعه درست اطلاعی نداشته باشند. بنابراین مشاوره تحصیلی به آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری می پردازد و چگونگی مطالعه کردن را به دانش آموزان یاد می دهد.‌


مشاوره و کنترل استرس و اضطراب امتحان‌ ها و کنکور


مشاوره تحصیلی کمک می کند تا دانش آموزان بتوانند استرس و اضطراب های امتحان و کنکور را کنترل کنند. همچنین آن ها را با مدیریت استرس خود، به آرامش می رسانند.


مشاوره و حل مشکلات افت تحصیلی


مشاوره تحصیلی علاوه بر دانش آموزان زرنگ، به کسانی که در حال درجا زدن و پسرفت هستند، نیز کمک زیادی می کند. از این طریق مشکلات افت تحصیلی آن ها را برطرف خواهد کرد.


مشاوره و کمک به ترک عادت های اشتباه


برخی عادت های بد مثل خواب زیاد، تنبلی و ... باعث عقب افتادن ادامه تحصیل می‌ شوند. بنابراین یکی از وظایف مهم مشاوره تحصیلی کمک به از بین بردن عادات و رفتارهای اشتباه و ناهنجاری ها است. به عنوان مثال در صورتی که دانش آموزی وقت زیادی از روز را با گوشی موبایل سپری می کند و قادر به ترک این عادت نیست، لازم است که از مشاور کمک بگیرد. مشاور با برنامه ریزی منظم کمک می کند به مرور زمان این عادت از سر دانش‌آموزان بیفتد.


مشاوره و کمک به حل مسائل روحی و روانی


هر فردی ممکن است در زندگی مسائلی داشته باشد که باعث به وجود آمدن مشکلات و ناراحتی برای او شوند. مشاوره تحصیلی در این موارد به افراد کمک می کند و راه های مختلف جلوی پای آنها می گذارد.


ویژگی های یک مشاوره تحصیلی


در جلسات مشاوره تحصیلی باید مشاوری انتخاب شود که با خانواده دانش آموز نیز بتواند به خوبی ارتباط برقرار کند. زیرا خانواده مسیر پیشرفت را هموارتر می ‌کند و سرعت دانش ‌آموز را برای رسیدن به اهدافش بالا می برد. مشاوره تحصیلی از طریق توضیح دادن شرایط دانش آموز برای خانواده در مورد مهارت ها و استعدادهایی که دانش آموز دارد، با خانواده اش صحبت می کند. همچنین اگر دانش آموز با خانواده خود مشکلی داشته باشد، مشاور در حل این مشکل دانش آموز را یاری می کند.
عوامل بیرونی و درونی بر روی افت تحصیلی تاثیرگذارند. دوستان، خانواده و مدرسه از جمله عوامل بیرونی در افت تحصیلی به شمار می آیند. بی برنامگی، ندانستن علایق و استعدادها و آشنا نبودن با شیوه های درست مطالعه از جمله عوامل درونی در افت تحصیلی هستند. با انتخاب یک مشاوره تحصیلی مناسب می توان علل افت تحصیلی را پیدا کرده و به مرور زمان این عوامل را برطرف کرد.


مشاوره تحصیلی تلفنی با موبایل رایگان


هر دانش آموزی می تواند متناسب با شرایطی که دارد، نسبت به انتخاب یک مشاوره تحصیلی اقدام کند. ممکن است برخی از دانش آموزان امکان استفاده از مشاوره حضوری را نداشته باشند، در این صورت مشاوره تحصیلی تلفنی گزینه مناسبی برای آن ها خواهد بود. با انتخاب مشاوره حرفه ای و کار بلد می توان به صورت تلفنی با این مشاور در تماس بود. انتخاب مشاوره تحصیلی تلفنی مزایای زیادی به همراه دارد. انتخاب مشاوره تلفنی موجب صرفه جویی در زمان می شود. همچنین هزینه های رفت و آمد را کمتر می کند. مشاوره تحصیلی تلفنی محدودیت مکانی نخواهد داشت و شما از طریق یک خط تلفن می توانید راهنمایی های لازم را از مشاور تان دریافت کنید. مجموعه های مختلفی وجود دارند که در زمینه مشاوره تحصیلی، توسط مشاوران مجرب، حرفه ای و متخصص در این زمینه راهنمایی های لازم را برای انتخاب رشته تحصیلی، برنامه ریزی کنکور، انتخاب رشته کنکور سراسری و ارشد ارائه می دهند. این مجموعه ‌ها به افراد کمک می کنند تا بتوانند به صورت تخصصی و حرفه ای مشاوره های لازم را دریافت کنند.


جلسه اول مشاوره تحصیلی


در جلسه اول مشاوره تحصیلی ابتدا میزان مطالعه دانش ‌آموز و برنامه ‌ای که برای مطالعه داشته است، مشخص می شود. سپس انگیزه و اهدافی که دانش آموز در سر دارد، بررسی شده و مشاور به بررسی شرایط روحی و تحصیلی دانش آموز می پردازد. جلسه اول مشاوره تحصیلی اهمیت بسیار زیادی برای ارائه دادن یک برنامه جامع و عملی برای دانش آموزان خواهد داشت. در جلسات مشاوره تحصیلی لازم است که خانواده با دانش آموز نیز همراه شود. در این زمینه مشاوره تحصیلی وظایف مهمی بر عهده دارد. زیرا والدین و خانواده نقش تاثیرگذاری روی تحصیل فرزندان دارند. خانواده میزان سرعت دانش آموز برای رسیدن به اهداف تحصیلی را تعیین می کند. بنابراین در جلسات مشاوره تحصیلی انجام مشاوره با والدین اهمیت بسیار زیادی دارد.


سخن پایانی


در این مقاله با اهمیت مشاوره تحصیلی و چگونگی صحبت کردن با یک مشاور تحصیلی آشنا شدیم‌. مشاوره تحصیلی مناسب کمک می کند تا شما بتوانید برای خود هدف گذاری کرده و به خودشناسی برسید. از طریق ارتباط با مشاوره تحصیلی مناسب می ‌توان بدون اجبار و با خواست و اراده خود با برنامه ریزی درست درس خواند.