مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل

مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل ، امروزه شرکت های خدماتی بسیاری در حوزه های مختلف خدماتی فعال می باشند. یکی از مهم ترین خدمات، پرستاری در منزل می باشد. می تواند برای افراد مزایای بسیاری داشته باشد. بسیاری از بیماران هنگامی که از بیمارستان مرخص می شوند همچنان بایستی

تحت مراقبت شبانه روزی قرار گیرند. همراهان و خانواده بیمار به دلیل مشغله های فراوان نمی توانند به مدت طولانی از بیمار مراقبت کنند. بخصوص اینکه مراقبت از بیمار در منزل کار هرکسی نیست و به پرستار متخصص یا مراقب کارآزموده به همراه تجهیزات پزشکی احتیاج می باشد. در ادامه به فواید مراقبت از بیمار توسط پرستار متخصص می پردازیم.


مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل


پرستار یا مراقب متخصص بیمار می تواند همیشه در دسترس بیمار باشد. این خیلی مهم است زمانی که سرکار هستید و یا به دلایل دیگری در خانه حضور ندارید، شخصی در منزل حضور داشته باشد که بتواند به نیازهای بیمار پاسخ سریع دهد. پرستار متخصص شرایط را ارزیابی کرده و آرامش بیمار را فراهم می کند. همچنین او می تواند برنامه زندگی روزانه بیمار را طبق روال عادی پیش ببرد. استحمام، کمک به نظافت شخصی و یادآوری زمان داروها باعث می شود، عزت و احترام بیمار و یا سالمند حفظ شود. برخی از مزیت های استفاده از پرستار بیمار در منزل عبارتند از:


• دسترسی به پرستار و مراقب متخصص در خانه


وقتی شما یک پرستار متخصص در خانه دارید خیالتان می تواند از هر نظر راحت باشد. مراقبت از بیمار در منزل توسط شخص کار آزموده و آگاه در مورد تجهیزات پزشکی به شما این اطمینان را می دهد که هر زمان نیاز باشد، خیلی سریع به نیازهای پیچیده بیمارتان پاسخ داده خواهد شد.


• تغذیه و رژیم غذایی مناسب


بزرگسالان ۶۵ سال به بالا، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و کسانی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند، برای سلامتیشان به رژیم غذایی خاصی نیاز دارند. احتمالا باید از مصرف بعضی غذاها پرهیز مثل غذاهای چرب و شیرین پرهیز کنند. افزایش سن، کم تحرکی، آسیب دیدگی و بیماری، اغلب باعث لاغری و ناتوانی می شود. مراقبت در منزل به همراه رژیم غذایی سالم، وعده های غذایی حاوی ویتامین و مواد مقوی و بخصوص پخت خانگی می تواند انرژی از دست رفته را به بیمار بازگردانده و از سوء تغذیه او جلوگیری کند.

تغذیه و رژیم غذایی مناسب


• مدیریت دارو


اگر فرد بیمار چند نسخه دارد و از داروهای مختلف استفاده می کند. احتمالا مدیریت مصرف به موقع آن ها و همینطور تزریقات برایتان ساده نیست. پرستار متخصص می تواند شما را مطمئن کند که داروها در زمان مناسب توسط بیمار دریافت شده است و همینطور از تداخل دارویی جلوگیری کند.

مدیریت دارو


• پرستاری، مراقبت و همراهی


تحقیقات نشان می دهند افراد سالمند و بیماران با تعاملات اجتماعی سالم تر می شوند. فرد مراقب بیمار می تواند همراه خوبی برای هم صحبتی، تماشای فیلم، پیاده روی، مطالعه، خوردن غذا و سایر فعالیت ها باشد. پس از مدتی او به یک دوست و همراه تبدیل می شود. همراهی در خرید مواد غذایی و یا مراجعه به مطب پزشک از مزایای دیگر مراقبت از بیمار در منزل است که برای آسودگی سالمندان مهم می باشد.


• بهبودی سریع


تحقیقات نشان داده اند، نشانه های بیماری در افراد مبتلا به بیماری های مزمن مثل ذات الریه، دیابت و COPD (یک نوع بیماری انسداد ریوی مزمن) که خدمات پرستاری در منزل دریافت کرده اند پس از مدتی کمتر شده است.


• تمرکز و پشتیبانی


همه ما خیلی خوب می دانیم تراکم بیماران و نفرات محدود پرستاران این اجازه را به آن ها نمی دهد تا به طور مداوم به یک بیمار رسیدگی کنند. اما از مزایای مراقبت از بیمار در منزل همین و بس که پرستار تمام وقت در اختیارتان خواهد بود. به همین دلیل پیوند عاطفی میان بیمار و پرستار شکل گرفته، بیمار اعتماد کامل به او خواهد داشت. پرستار هم با درد ها، بیماری و شخصیت بیمار به خوبی آشنا خواهد شد.


• صرفه جویی در هزینه ها


یکی از مهم ترین مزایای پرستار در منزل صرفه جویی در هزینه ها می باشد. بسیاری از بیماران به تجهیزات پزشکی و مراقبت خاص احتیاج ندارند. در بیمارستان به دلیل اشغال تخت و پرسنلی که در شیفت های مختلف مراقب بیمار هستند، هزینه های بسیاری به خانواده تحمیل خواهد شد. پس منطقی است که از خدمات مراقبت از بیمار در خانه بهره ببرید. ضمن اینکه در این صورت یک پرستار تمام وقت در اختیارتان خواهد بود.


• دریافت خدمات پرستاری در منزل، برای بیماران و خانواده‌های آنها مزایای زیادی دارد، که بخشی از آن‌ها تأثیرات روحی مثبت و برخی دیگر مربوط به شرایط بهتر نگهداری می باشد.


• جلوگیری از بستری غیرضروری


در مورد برخی بیماری‌ها به ویژه زمانی که به شکل مزمن درمی‌ آیند، ماندن در بیمارستان کاری از پیش نمی ‌برد. به همین دلیل در چنین شرایطی توصیه مراقبت‌ های خانگی و استفاده از کمک پرستار در منزل می باشد.


• مهم ترین مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل احساس امنیت و آرامش خاطر بیمار می باشد. همچنین خانواده ها به طور مستقیم بر وضعیت بهبودی بیمار نظارت دارند.
• محیط بیمارستان آلوده می باشد و در صورت بستری شدن در بیمارستان امکان ابتلا به عفونت های بیمارستانی زیاد است. این درحالی است که پرستاری در منزل این مشکلات را نخواهد داشت.
• مراقبت از بیمار در منزل توسط پرستار باعث می شود که پرستار به شرایط پیرامون بیمار توجه کرده و عوامل محیطی را در مراقبت در نظر بگیرد.
• از مهم ترین دلایل استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل حضور پرستار در زمان تعیین شده از سوی خانواده برای ارائه ی خدمات می باشد.

مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل


سخن آخر


پرستار بیمار فردی می باشد که دوره های آموزشی و تجربی را سپری کرده و در زمینه مراقبت تخصصی از بیمار متخصص است. او می تواند مطابق با دستورات پزشک عمل کند. امروزه مراقبت از بیمار در منزل به دلیل راحتی خود بیمار و اعضای خانواده در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان اولویت بیشتری دارد. فواید مراقبت بیمار در منزل بسیار زیاد می باشد. این که مطمئن باشیم تمام نیازهای بیمار به موقع پاسخ داده می‌ شوند، شاید مهم‌ ترین مورد باشد. به یاد داشته باشید که فرد به دلیل بیماری به اندازه کافی در سختی است و یکی از راه‌هایی که می ‌تواند این سختی را کم کند، استفاده از مزایای خدمات پرستاری در منزل می باشد. خوشبختانه این روش به دلیل ارزان‌ تر بودن نسبت به استفاده از امکانات VIP بیمارستان‌ ها که اختصاصی هستند، برای عموم مردم در دسترس است.