عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی ، در ایران جراحی بینی بیشترین و بالاترین درصد جراحی های زیبایی را دارد. جراحی بینی هم برای خانم ها و هم برای آقایان می باشد. عمل بینی با توجه به سلیقه افراد و نظر جراح انجام می شود. برخی بینی طبیعی را می پسندند

بدلیل اینکه زیبایی بینی بصورت کاملا طبیعی حفظ شود.

برخی دیگر در سن های پایین تر بینی های فانتزی و عروسکی را می پسندند که این دراین نوع عمل، بینی ها کوچک تر از اندازه طبیعی بینی جراحی می شوند. همچنین قوس بیشتری دارند.


عمل بینی طبیعی


بسیاری از افراد مدل بینی طبیعی را بیشتر می پسندند. قوز بینی، انحراف ظاهری، افتادگی نوک بینی در عمل طبیعی بینی با اجزای دیگر صورت به تناسب می رسد. همچنین پهنای نوک بینی بصورت طبیعی با اجزای دیگر هماهنگ شده و به تناسب می رسد. در عمل بینی طبیعی بدلیل ساختار طبیعی که به بینی می دهد افراد را به خود جلب نمی کند و حتی امکان دارد آنها متوجه عملی بودن بینی شما نشوند. این خود مزیت این نوع جراحی می باشد. عمل بینی طبیعی در بین آقایان طرفداران بیشتری نسبت به خانم ها دارد. زیرا مردان تمایل دارند که مردانگی چهره شان حفظ شود.


نحوه ی عمل بینی طبیعی


در عمل بینی طبیعی از قوس زیاد بینی دوری می کنند. بدلیل اینکه در این نوع جراحی برطرف کردن نواقص زیبایی و رفع ایرادهای بینی فرد صورت می گیرد. همچنین نوک بینی تا حدی که افتادگی آن برطرف شود، بالا برده می شود. در عمل بینی طبیعی سایر نواقص و ایرادات بینی در صورت نیاز برطرف خواهد شد. بعد از 6 ماه ورم بینی عمل شده از بین خواهد رفت.


مراحل انجام عمل بینی طبیعی


عمل بینی طبیعی با تکنیک جراحی باز بینی یا رینوپلاستی انجام می شود. در عمل بینی طبیعی بعد از انجام عکس و آزمایش های گفته شده توسط جراح و مشاوره های لازم، فرد برای جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. سپس جراح با استفاده از ابزارهای مناسب ناحیه بین دو سوراخ بینی را باز می کند. پوست بینی بالا زده می شود و جراح تغییرات لازم را بر ساختار بینی اعمال می کند. برش های داخلی و خارجی بخیه زده می شوند که بخیه برش های داخلی جذبی و خارجی کشیدنی می باشد. سپس تامپون داخل بینی قرار می دهند و در آخر گچ بینی روی آن قرار داده می شود. به این ترتیب بینی فرم طبیعی را خواهد گرفت.


مزایای عمل طبیعی بینی


عمل بینی طبیعی بیشترین طرفداران را نسبت به عمل های دیگر دارد. همچنین مزایایی نسبت به سایر عمل ها را دارا می باشد. رفع ایرادات و اشکالات ظاهری بینی بصورت طبیعی یکی از مزایای عمل بینی طبیعی است. همچنین بعد از گذشت زمان می توان جراحی مجدد انجام داد. بدلیل اینکه عمل بینی قابل تشخیص نمی باشد، محبوب ترین روش عمل بینی طبیعی می باشد. در این نوع عمل خط برش و بخیه مشخص نمی شود و زاویه ی مناسب بین لب و بینی حفظ می شود. عمل بینی طبیعی اختلالات و مشکلات تنفسی و تکلمی برای فرد بوجود نمی آورد.


معایب عمل بینی طبیعی


در عمل بینی طبیعی علاوه بر مزایا، معایبی نیز وجود دارد که معایب آن کمتر می باشد. در جراحی بینی به روش طبیعی تغییرات بزرگ و چشمگیری بر روی بینی بوجود نمی آید. در صورتی این مورد عیب حساب می شود که فرد بخواهد دیگران متوجه عمل زیبایی بینی شوند. در عمل بینی طبیعی اندازه ی آن به شکل محدود قابل تغییر می باشد.


سخن آخر


افرادی که تمایل به جراحی بینی دارند باید پزشک و جراح خوب را انتخاب کنند. برای انتخاب جراح خوب به سوابق آن نگاه کنند و با مراجعه کننده های آن صحبت کنند. عمل بینی به هر روشی به مراقبت نیاز دارد. افراد باید مراقبت های لازم را حفظ کنند.