ساکشن غبغب، انواع و مراقبت های پس از آن

ساکشن غبغب، انواع و مراقبت های پس از آن ، در مقایسه با گذشته، امروزه افراد بیشتر به زیبایی و تناسبات صورت خود توجه می کنند. داشتن گردنی خوش فرم و باریک یکی از ویژگی های می باشد که در زیبایی، جذابیت و جوان تر شدن صورت نقش بسزایی دارد. اما بزرگی غبغب یکی از دغدغه هایی می باشد

که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. خوشبختانه با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی، روش های مختلفی برای رفع این موضوع وجود دارد که ساکشن غبغب یکی از بهترین و جدید ترین متد های روز می باشد. در ادامه با ساکشن غبغب بیشتر آشنا می شویم.


ساکشن غبغب


ساکشن غبغب کمک زیادی به زیبا سازی صورت می کند. به طوریکه صورت باریک تر به نظر می رسد، گویی که شخص وزن زیادی کم کرده است. عمل ساکشن غبغب در یک نصف روز در بیمارستان انجام می شود. به عبارتی دیگر نیازی به ماندن بیمار در بیمارستان نمی باشد. چربی های متجمع از غبغب را می توان در لب یا در چین و چروک صورت خود شخص به منظور زیبا سازی استفاده کرد. ساکشن یک عمل بسیار امن و کاربردی برای از بین رفتن چربی های زیر چانه است. چربی غبغب با رژیم، کاهش وزن و فعالیت های ورزشی هیچ تغییری نمی کند. با انجام ساکشن غبغب نتیجه بسیار مطلوبی در بازه زمانی بسیار کمی ملاحظه می شود. این عمل دارای عوارض بسیار کم، نتایج بسیار مطلوب و یک عمل نمونه برای از بین بردن غبغب به شمار می رود.


لیفت غبغب به روش پلاسماجت


در این روش نقاط ریز کنار هم، توسط پلاسماجت سوزانده می شود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما تخریب می گردد. در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، پوست ناحیه یک درجه جمع تر می شود. این کار چند جلسه با فواصل یک ماه انجام می شود.

لیفت غبغب به روش پلاسماجت


لیپوساکشن برای رفع غبغب چیست؟


لیپوساکشن رفع غبغب نیز یک روش جراحی برای از بین بردن غبغب می باشد. غبغب، مشکلی است که برای بسیاری از افراد مایه‌ ی شرمندگی و خجالت زدگی می باشد. لیپوساکشن رفع غبغب باید توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام شود. در این روش چربی ‌های اضافه زیر چانه استخراج می ‌شوند. برخی افراد انجام ورزش را برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می‌ کنند. اما متاسفانه این کار در از بین بردن غبغب موثر نیست.

لیپوساکشن برای رفع غبغب چیست؟


لیپوماتیک غبغب چیست؟


لیپوماتیک غبغب یا لیپوماتیک زیر چانه، یک روش کاربردی برای از بین بردن چربی های غبغب و چانه می باشد. استفاده از این روش می تواند در بهبود و زیبایی صورت فرد نقش بسزایی داشته باشد. همچنین به سفت شدن ماهیچه های چانه کمک زیادی می کند. با اینکار ظاهر چانه را بهبود بخشیده و در نهایت، باعث تغییرات زیادی در فرم چانه بیمار می شود. در نتیجه تناسب چانه با سایر اجزای صورت بیشتر می گردد. زیرا روش لیپوماتیک شامل برداشت سلول های چربی اضافه از زیر چانه می شود.

لیپوماتیک غبغب چیست؟


فرآیند جراحی لیپوماتیک غبغب


در فرآیند لیپوماتیک، جراح چربی های اضافه زیر چانه و غبغب را بوسیله امواج فرا صوت، لرزش و چرخش های چند بعدی به راحتی تجزیه می کند. سپس این چربی های تجزیه شده را به وسیله لوله کانولا از بدن خارج می نماید. تجزیه سلول های چربی و تبدیل آنها به مایع، به خروج راحت تر آنها از این ناحیه کمک زیادی می کند. عمل لیپوماتیک غبغب و زیر چانه در حالت بیهوشی عمومی انجام می شود. البته در صورتی که سلول های چربی کمی در زیر چانه قرار داشته باشند، می توان با بی حسی موضعی هم این فرآیند را انجام داد. نتایج این جراحی بلافاصله بعد از اتمام آن قابل مشاهده خواهد بود. در بسیاری از موارد، جراحی لیپوماتیک می تواند همزمان با لیفت صورت، گردن و یا ایمپلت چانه نیز انجام شود. ترکیب این جراحی با لیفت صورت، گردن و همچین با ایمپلنت چانه می تواند ظاهر کلی صورت بیمار را به کلی تغییر بدهد.

فرآیند جراحی لیپوماتیک غبغب


تأثیرات تغذیه مناسب بعد از لیپوماتیک غبغب


پس از عمل لیپوماتیک غبغب نباید به رژیم غذایی سابق خود بازگردید. پیکرتراشی غبغب روشی بسیار موثر در زیبایی اندام چهره به شمار می رود. اما معجزه نمی باشد. پس از لیپوماتیک باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. همچنین باید مواد غذایی مناسب را در برنامه غذایی خود بگنجانید. فرد به هیچ وجه نمی خواهد که بر اثر یک رژیم غذایی نامناسب، پس از انجام لیپوماتیک شاهد بازگشت غبغب خود باشد. پس از لیپوماتیک فرد احساس ضعف خواهد کرد، کمی بی حال خواهد بود و این امر بسیار طبیعی است. به گفته سازمان سلامت، مصرف غذاهای مقوی می تواند به روند بهبود فرد کمک کند. پس از پیکرتراشی باید تعداد وعده های خود را افزایش دهید. اما در عین حال باید میزان وعده های خود را نیز کاهش دهید. تا در طول روز مواد غذایی مورد نیاز خود را در اندازه های مناسب دریافت کنید. بهتر است پس از لیپوماتیک این مواد غذایی را در برنامه خود بگنجانید تا به روند بهبود خود سرعت دهید:
• پروتئین پس از لیپوماتیک برای شما ضروری خواهد بود. شما می توانید برای تامین پروتئین مورد نیاز خود تخم مرغ، مرغ، ماهی و انواع حبوبات را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
• ویتامین C پس از لیپوماتیک موجب بهبود بافت خواهد شد. برای تامین این ویتامین میوه ها و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
• مصرف ویتامین B12 و آهن که در تخم مرغ و ماهی به وفور یافت می شود. پس از لیپوماتیک به شدت توصیه می شود.
• پس از پیکرتراشی فیبرها، انواع میوه ها و غلات کامل را از یاد نبرید.
• با استفاده از ماست و غذاهای تخمیر شده، پروبیوتیک ها را برای بهبودی پس از لیپوماتیک در برنامه غذایی خود بگنجانید.
شما ممکن است نتوانید برخی از این غذا ها را در روزهای نخست پس از پیکرتراشی، مصرف کنید. زیرا هضم این مواد غذایی ممکن است برای معده شما سنگین باشد. حدالامکان پس از لیپوماتیک این مواد را در برنامه غذایی خود بگنجانید.


مراقبت‌ های بعد از لیپوساکشن غبغب


هرچند برای انجام ساکشن غبغب تنها بیحسی موضعی اعمال می ‌شود. بیمار تقریبا بلافاصله بعد از لیپوساکشن رفع غبغب می‌تواند فعالیت کند. اما معمولا به بیمار توصیه می‌ شود که بین ۲ تا ۳ روز بعد از انجام این عمل، به خودش استراحت دهد. البته در این زمان می ‌توان فعالیت ‌های سبک را بدون هیچ مشکلی انجام داد. ممکن است ناحیه مورد نظر ورم خفیفی داشته باشد که به سرعت برطرف می ‌شود. جراح احتمالا از شما می‌ خواهد که تا چند روز یک نوار کشی مخصوص به چانه خود ببندید تا فشار ملایمی ‌به ناحیه لیپوساکشن شده وارد شود. چانه و گردن شما شکل جدید خود را بهتر حفظ کند.


گن غبغب چیست؟


گن غبغب به صورت دو حلقه از پارچه ی سفتی می باشد که عمود بر هم دوخته شده اند. یکی از این دایره ها به صورت عمودی از زیرچانه به قسمت بالای سر و قسمت دیگر از همان قسمت چانه به پشت گردن بسته می شود. به این حالت امکان فیکس کردن و استحکام روی چانه و زیر فک فراهم می شود. در واقع گن غبغب بعد از تخلیه چربی پوست را به خوبی روی قسمت غبغب فشرده می کند تا هم خونمردگی جمع نشود و این که پوست طی چند هفته ای که گن بسته می شود خودش را جمع کند. پوشیدن گن در تمام طول شبانه روز و هفت روز هفته، به مدت ۳ هفته، (بجز هنگام استحمام) پیشنهاد می شود. همچنین فردی که مورد عمل جراحی لیپوساکشن قرار گرفته است می باید بعد از پایان این دوره نیز برای مدت ۳ هفته دیگر از گن پس از عمل جراحی استفاده کند. با این تفاوت که می توانند شب ها آنرا بیرون بیاورند. البته در ۳ هفته دوم نیز در صورت امکان حتی در هنگام خواب نیز گن را بپوشند. زیرا دلایل زیادی برای پوشیدن این گن ها وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
• این گن ها تورم بعد از عمل جراحی لیپوساکشن را کنترل می کنند.
• پوشیدن گن جلوی تجمع مایعات را می گیرد.
• پوشیدن گن به بهبود شکل ظاهری و یکنواخت شدن نواحی تحت عمل کمک خواهد کرد.
• فشار، فرآیند التیام زخم ها را سرعت می بخشد.

گن غبغب چیست؟


تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن


سخن آخر


در این مقاله با ساکشن غبغب و مراقبت های بعد از آن آشنا شدیم. رفع غبغب بر روی زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد. غبغب را می توان با لیپوماتیک، پلاسماجت و لیپوساکشن از بین برد. بعد از رفع آن به روش لیپوساکشن باید از گن استفاده نمود. همچنین باید در مواد غذایی خود دقت کنید.