زیبایی واژن

انواع روش های جراحی زیبایی واژن ، ناحیه ی تناسلی بدن نیز مانند اعضای دیگر با گذشت زمان و افزایش سن دچار تغییرات می شود. این تغییرات شامل شل شدن، کاهش حجم، افتادگی و... می باشد. با هر یک از این تغییرات امکان بروز اختلالات

و عوارضی نیز به وجود می آید. امروزه زنان بسیاری با این قبیل تغییرات در اندام تناسلی خود مواجه می شوند. این تغییرات حتی در رابطه های جنسی نیز مشکلاتی بوجود می آورد. از طرف دیگر این تغییرات بر زیبایی و ظاهر ناحیه ی تناسلی تاثیرگذار است. در نتیجه کیفیت و تداوم روابط جنسی نیز به این موضوع مربوط خواهد شد. همه ی این مشکلات و اختلالات با جراحی زیبایی واژن درمان می شوند.


واژن


همان طور که در بالا گفتیم یکی از اندام های بدن زنان واژن است. این عضو کانالی عضلانی می باشد که با غشاهایی از اعصاب و مخاط پوشیده شده است. واژن رحم و دهانه ی آن را به خارج از بدن متصل می کند. دوره های پریود، مقاربت و زایمان با کمک واژن در بدن رخ می دهد. اصولاً منظور افراد در صحبت هایشان از واژن، فرج یا ولو می باشد. این بخش همان قسمت خارجی دستگاه تناسی است. فرج از قسمت های لابیا، کلیتور، مجرای ادرار و دهانه ی واژن تشکیل شده است.

انواع جراحی زیبایی واژن


روش های زیباسازی واژن انواع مختلفی را شامل می شوند. در اینجا به رایج ترین انواع آن ها اشاره می کنیم:
- تزریق چربی: چربی که با این روش به واژن تزریق می شود از بدن خود شخص گرفته می شود. این چربی در زیبایی و ظاهر لابیاها تاثیر زیادی دارد. در این عمل چربی را از بدن استخراج کرده و برای تزریق آماده می کنند. این تزریق در دو یا سه مرحله تکرار می شود. پس از این تزریق مقداری از این چربی جذب بدن شده و باقی آن متناسب با نیاز شخص می ماند.


- تزریق ژل: نوع دیگری از راههای زیبایی واژن تزریق ژل می باشد. این نوع تزریق برای رفع مشکلات ظاهری ناحیه ی تناسلی و جوان سازی آن تاثیرگذار است. این تزریق حتماً باید توسط جراح متخصص انجام شود.

انواع عمل واژن


- لیزر زیبایی: امروزه با پیشرفت و تنوع انواع دستگاه های لیزر از این روش نیز برای زیبایی واژن استفاده می شود. استفاده از لیزر برای زیبایی واژن روشی کم تهاجمی است. این روش حداقل عوارض را به همراه داشته و دوره ی نقاهت کوتاهی نیاز دارد. از این روش می توان در کنار روش های دیگر زیبایی بهره ی بسیاری برد.


- پلاسما تراپی: یکی دیگر از روش هایی زیبایی واژن پلاسما درمانی است که بر جوان و زیباسازی ناحیه ی تناسلی بسیار تاثیرگذار است. با این روش حتی می توان بیماری های عفونی واژن را بهبود بخشید. این روش کاملاً بی درد بوده و عوارضی به همراه ندارد.


- کربوکسی تراپی: گاهی با استفاده از گاز دی اکسید کربن برای جوان کردن پوست، درمان سلولیت، درمان خشکی واژن و مشکلات دیگر آن استفاده می شود. درمان با این روش بخاطر غیر قابل اشتعال بودن این گاز انجام می شود و غیر سمی و غیر حساسیت زاست. کربوکسی تراپی روشی ضد افزایش سن طبیعی بوده که روی بافت بدن و عروق تاثیر زیادی می گذارد. این روش بسیار خاص و بدون عارضه های جانبی بوده و در چندین جلسه براساس شرایط فرد انجام می شود.

انواع عمل واژن


مراقبت های بعد از عمل


زنان به علت های متفاوت جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند. گاهی برای ظاهر واژن، گاه بخاطر افتادگی و گاه بخاطر شل شدن عضلات این جراحی انجام می شود. گاهی نیز برخی جراحی های این چنینی با هدف بهبود در عملکرد اندام جنسی صورت می گیرد.
دو سه روز اول پس از جراحی درد و تورم ناشی از عمل کاهش می یابد. پس از انجام جراحی زیبایی واژن فرد نیاز به رسیدگی و استراحت دارد. در صورت بروز و احساس درد مصرف داروهای مسکن کمک می کند. این افراد باید مدتی استراحت مطلق داشته باشند و حداقل تا 40، 50 رو فعالیت های سنگین انجام ندهند. ده روز ابتدایی پس از انجام عمل برای حمام کردن نمی توان آب گرم استفاده کرد. تا یک ماه پس از جراحی امکان ارتباط جنسی برای بیمار وجود ندارد. باید حتماً پس از هر بار شست و شو محل مورد نظر خوب خشک شود. غذاهای نرم باید استفاده شود تا از بروز بیماری یبوست در این مدت پیشگیری شود. همچنین باید توجه داشت که در صورت مشاهده ی موارد غیر عادی یا احساس خارش در محل جراحی حتماً پزشک در جریان قرار گیرد.


هزینه عمل جراحی زیبایی واژن


برای تعیین هزینه ی جراحی زیبایی واژن عوامل مختلفی دخیل هستند. نوع جراحی مورد نظر و تعداد عمل مورد نیاز بر روی تعیین هزینه تاثیرگذار است. برای هر فرد با توجه به مساله ای که دارد این هزینه متغیر است. افراد پس از مراجعه با متخصص زنان و جراح زیبایی می توانند از آن ها در این خصوص مشاوره بگیرند.


سخن پایانی


با پیشرفت تکنولوژی و دانش، روش ها و راهکارهای متفاوت و متنوعی برای زیبایی زنان به وجود آمده است. بسیاری از این روش ها میان زنان محبوبیت دارد. جراحی هایی که در خصوص واژن و زیبایی این عضو انجام می شود در ظاهر ناحیه تناسلی و بهبود عملکرد آن تاثیر می گذارد. به این ترتیب اعتماد به نفس فرد در روابط جنسی بالا می رود. البته باید توجه داشت که برای پیشگیری از عوارض چنین جراحی هایی حتماً باید یک جراح ماهر و متخصص آن را انجام دهد. نتیجه ی انجام چنین جراحی هایی بسیار مورد توجه و رضایت زنان قرار می گیرد.