تجهیزات پزشکی چیست؟ شامل چه چیز هایی می شود؟

تجهیزات پزشکی چیست؟ شامل چه چیز هایی می شود؟ ، تجهیزات پزشکی اهمیت و حساسیت زیادی دارند. پس این تجهیزات باید با تخصص و توان فنی در این زمینه پخش و توزیع شوند. در صورتی که فرد یا شرکتی قصد پخش عمده تجهیزات پزشکی را داشته باشد، باید ابتدا اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورد. 

ما در این مقاله می خواهیم شما را با فروش و پخش عمده تجهیزات پزشکی آشنا کنیم.


پخش عمده تجهیزات پزشکی


امروزه کالاهای پزشکی به دلیل گسترش و رشد زیاد وارداتی که دارند، ممکن است توزیع آنها در مراکز درمانی کار سختی باشد. پس لازم است که ابتدا با شناخت و توزیع این تجهیزات به طور مستقیم و غیرمستقیم آشنا شد. از طریق شناخت جزئی وسایل و کالاهای پزشکی و نحوه کاربردی که دارند، بهتر می توان در زمینه فروش عمده این تجهیزات فعالیت کرد. سلامت و کیفیت زندگی مردم از مسائل با اهمیت است. پس مراکز پخش و توزیع تجهیزات پزشکی باید این موضوع را در نظر بگیرند. همچنین این مراکز در کنار ارائه خدمات خود، باید به دسترسی آسان و سریع و کیفیت کالاهای پزشکی دقت کنند. به طور کلی فروش تجهیزات پزشکی و درمانی شامل سه بخش پخش و فروش عمده تجهیزات تخصصی پزشکی، پخش و فروش عمده لوازم مصرفی پزشکی و پخش و فروش عمده تجهیزات پزشکی خانگی است.


انواع تجهیزات پزشکی


در لیست تجهیزات پزشکی، کالاهای مختلفی وجود دارند. از جمله آنها می ‌توان به لوازم معاینه و تشخیص اشاره کرد. همچنین وسایل مربوط به سونو و اکو کاردیوگرافی یا دستگاه های تنفسی و ریوی از دیگر تجهیزات پزشکی مهم به شمار می آیند. الکتروشوک، دستگاه فشارسنج، دستگاه تست قند خون، عصا، واکر، ویلچر، وسایل امداد و کمک های اولیه از دیگر محصولات و کالاهای پزشکی مهم محسوب می‌ شوند.
از دیگر وسایل و ابزار تخصص های دیگر پزشکی می توان به جوراب واریس و ارتوپدی، وسایل مربوط به فیزیوتراپی، تشک پزشکی، بالشت، گن و البسه پزشکی یا انواع آرتروز و پروتز، سنجش گره ای آزمایشگاهی، تخت و برانکارد، ترالی، ماساژور و ریلکسیشن، شیشه های آزمایشگاهی، ساکشن های برقی، لوازم سالنی و زیبایی یا بخورهای سرد و گرم اشاره کرد.

انواع تجهیزات پزشکی


شرکت پخش تجهیزات پزشکی


پخش و فروش عمده تجهیزات تخصصی پزشکی شامل انواع وسایل تخصصی ویژه کادرهای درمانی و پزشکی است. برای اینکه بهترین تجهیزات تخصصی پزشکی در اختیار پزشکان و متخصصان قرار گیرند، شرکت های زیادی در زمینه پخش و توزیع عمده تجهیزات پزشکی تخصصی پزشکی فعالیت می کنند. در این شرکت ها تلاش می شود کالاهای عرضه شده از نظر کیفیت و اصالت، جایگاه بسیار خوبی داشته باشند.
با در نظر گرفتن نیاز کادر درمانی، در دسته های مختلف توزیع کالا و ملزومات پزشکی انجام می شود. شرکت های پخش تجهیزات پزشکی نیازهای درمانی و کلینیک های و آزمایشگاه ها را با توزیع عمده تجهیزات پزشکی برآورده می کنند. پخش و توزیع تجهیزات پزشکی در بخش ها و دسته های مختلف صورت می گیرد. هر کدام از این بخش های درمانی مأمور توزیع بخشی از کالاهای مورد نیاز پزشکی هستند. خرید و فروش عمده محصولات و تجهیزات تخصصی پزشکی با در نظر گرفتن دسته بندی هر کدام از ابزار و تجهیزات صورت می گیرد. بنابراین با توجه به تجهیزات پزشکی تخصصی، شرکت های پخش تجهیزات پزشکی معمولا در زمینه یک بخش درمانی فعالیت می کنند. این بخش ها شامل فروش کالای مصرفی پزشکی یا فروش تجهیزات لابراتواری و آزمایشگاهی، فروش ملزومات فیزیوتراپی تکنولوژی ارتوپدیک، فروش تجهیزات الکترونیک پزشکی و فروش تجهیزات دندانپزشکی و فروش تجهیزات پزشکی و تکنولوژی پزشکی هستند.


پخش و فروش عمده تجهیزات پزشکی خانگی


تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای داروخانه ها، کلینیک ها و کادرهای درمانی توسط شرکت های پخش و فروش عمده تجهیزات پزشکی تأمین می شود. بسیاری از داروخانه ها و کادرهای درمانی در بخش خصوصی و کلینیک ها و یا در منزل از طریق همکاری که با شرکت های پخش و فروش عمده تجهیزات پزشکی خانگی دارند، کالای پزشکی مورد نیاز خود را از آن ها تهیه می کنند. تجهیزات پزشکی خانگی مثل تجهیزات تخصصی پزشکی، دارای کالاهای مختلفی هستند که هر کدام از این کالاها برای پزشکان و بهیاران، دکتر های مخصوص داروخانه ‌ها و فیزیوتراپ یا برای کادرهای درمانی و نیز برای منازل کاربرد دارند.


انواع تجهیزات پزشکی خانگی شامل موارد زیر هستند:


لوازم ارتوپدی، و توان بخشی
دستگاه های کنترل کننده
مسواک برقی
انواع بالش و تشک طبی
دستگاه اکسیژن ساز
سی پپ و بای پپ
امبوبگ
دستگاه ساکشن خانگی
توالت فرنگی متحرک تشک های برقی مواج
تخت بیمار
ماسک اکسیژن
نبولایزر
مانیتورینگ
دستگاه بخور
تجهیزات پزشکی خانگی با در نظر گرفتن کیفیتی که دارند، دارای قیمت های متغیری هستند. معمولاً کالاهای پزشکی خانگی که قیمت پایین تری دارند، از نظر کیفیتی نیز پایین هستند. برای تهیه تجهیزات پزشکی مرغوب باید در انتخاب شرکت های پخش عمده تجهیزات پزشکی دقت کرد تا محصول خریداری شده از نظر کیفیت یک کالای مرغوب باشد.

انواع تجهیزات پزشکی


نمایندگی فروش لوازم مصرفی پزشکی


کالاهای مصرفی پزشکی از جمله پر تقاضا ترین قسمت های فروش کالای پزشکی به شمار می ‌آیند. کالاهای مصرفی پزشکی به علت تولید و مصرف زیاد برای کادر درمانی و همچنین کاربرد تجهیزات پزشکی خانگی، از جمله پرفروش ترین کالاهای پزشکی هستند. به منظور ارتقای سلامت و بهبود جامعه، نمایندگی های معتبر فروش لوازم مصرفی پزشکی انواع کالای پزشکی مصرفی مثل سوزن، کاندوم، آنژیوکت، سرنگ، لباس بیمار، روتختی و ... را به طور گسترده در سراسر کشور توزیع می کنند. کالاهای مصرفی پزشکی که از سوی نمایندگی های فروش لوازم مصرفی پزشکی توزیع می شوند، دارای کیفیت بالایی هستند. این کالاها معمولا به صورت عمده پخش می شوند. مراکز پزشکی مختلف بدون نگرانی از بابت پایین بودن کیفیت می ‌توانند کالاهای مصرفی و یکبار مصرف پزشکی را از نمایندگی های فروش لوازم مصرفی پزشکی خریداری کنند.
نمایندگی فروش لوازم مصرفی پزشکی انواع تجهیزات طبی و کالاهای مصرفی پزشکی را برای مراکز درمانی، بیمارستان ها، کلینیک‌ ها، و مطب ها و دیگر اقشار مردم توزیع می کند. فروش و توزیع کالاهای مصرفی توسط نمایندگی معمولا به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم صورت می گیرد. افرادی که می خواهند نمایندگی فروش لوازم مصرفی پزشکی دریافت کنند، باید دانش و تخصص کافی در این زمینه داشته باشند.


قیمت عمده تجهیزات پزشکی


روی قیمت عمده تجهیزات پزشکی در کشور و بازارهای جهانی موارد مختلفی تاثیر گذار هستند. از جمله این موارد می ‌توان به نوع کالا و کاربردی که محصول دارد و جنس آن اشاره کرد. همچنین فاکتورهای خاصی در صنعت پزشکی برای مشخص کردن قیمت تجهیزات پزشکی در نظر گرفته می شوند. بنابراین از طریق این فاکتورها قیمت ها همواره به روز رسانی می شوند. تجهیزات پزشکی به دلیل کاربردهای مختلفی که دارند، از تنوع بالایی برخوردار هستند. لوازم پزشکی شامل اقلام متعددی می باشند. به علت حجم عمده‌ای که اقلام پزشکی مصرفی دارند، این اقلام معمولاً در مدت زمان کوتاهی به صورت عمده خرید و فروش می‌ شوند. با در نظر گرفتن قیمت های تعیین شده توسط مراکز مرتبط، قیمت تجهیزات پزشکی مصرفی نیز تعیین می شود. با مراجعه به سایت بازار های معتبر خرید و فروش تجهیزات پزشکی، می توان این اقلام را با قیمت متناسب با درب کارخانه خریداری کرد.


فروش عمده تجهیزات دندانپزشکی


شرکت های مختلفی در زمینه فروش عمده تجهیزات دندانپزشکی فعالیت می ‌کنند. این شرکت ها اقلام مصرفی دندانپزشکی را برای خریداران عمده معمولا به صورت آنلاین به فروش می رسانند. بنابراین خریداران از هر جای کشور می توانند به صورت آنلاین به این بازارها دسترسی داشته باشند و نسبت به خرید انواع مواد دندانپزشکی با قیمت مناسب اقدام کنند. تجهیزات دندانپزشکی از جمله کالاها و تجهیزات پرفروش به شمار می آیند. به طور کلی مواد مصرفی دندانپزشکی شامل دو گروه هستند. مواد مصرفی که پس از یک بار استفاده کردن تمام می شوند. از جمله این مواد می‌ توان به پرکننده های دندانی اشاره کرد. گروه دیگر مواد مصرفی دندانپزشکی مواد یک‌ بار مصرف هستند که پس از استفاده تمام نمی ‌شوند. ولی دیگر نمی توان از آنها استفاده کرد. ست استریل دندانپزشکی از جمله مواد مصرفی یکبار مصرف به شمار می آید.
مواد مصرفی دندانپزشکی توسط شرکت های مختلف به صورت عمده برای شهرهای مختلف و بازارهای مختلف عرضه می شوند. برای خرید تجهیزات مصرفی دندانپزشکی می ‌توان به بازارهای آنلاین این تجهیزات مراجعه کرد. در این مراکز، علاوه بر فروش محصولات دندانپزشکی، مشاوره فروش تجهیزات دندانپزشکی نیز انجام می شود.


سخن پایانی


برای خرید تجهیزات پزشکی باید به مراکزی که دارای مجوز فعالیت در این زمینه و تضمین کیفیت اصالت کالا هستند، مراجعه کرد. بسیاری از مراکزی که پخش و فروش عمده محصولات و تجهیزات پزشکی را برای سراسر کشور انجام می دهند، دارای سایت ها و فروشگاه های آنلاین هستند. این مراکز محصولات و کالاهای پزشکی را با قید ضمانت و گواهینامه اصالت کالا به دست مشتریان می‌ رسانند.