تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست

داشتن صورت زیبا و پوستی با طراوت برای انسان ها اهمیت زیادی دارد. امروزه با پیشرفت در علم پزشکی از روش های مدرن برای زیبایی استفاده می شود. این روش ها دارای عوارض بسیار کمی می باشند. تزریق ژل، بوتاکس، کربوکسی تراپی، مزوتراپی، حلزون تراپی و ... از روش های جوانسازی پوست هستند.

حلزون تراپی (Snail Therapy) ، یکی از روش های جوانسازی پوست است. حلزون یک داروی زنده می باشد. برای درمان به وسیله این جاندار لازم نیست آن را مانند قرص با یک لیوان میل کنید. شیوه درمانی که در آن از حلزون استفاده می شود را حلزون تراپی یا حلزون درمانی می گویند و برای رفع مشکلات پوستی از آن استفاده می کنند. در ادامه به تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست می پردازیم. با ما همراه باشید.


حلزون تراپی چیست؟


همانطور که گفته شد، حلزون تراپی (Snail Therapy) یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد. حلزون یک داروی زنده است. به شیوه درمانی که در آن از حلزون استفاده می شود، حلزون تراپی یا حلزون درمانی نام دارد و برای رفع مشکلات پوستی از آن استفاده می کنند. حلزون تراپی یا حلزون درمانی یکی از شیوه‌های موثر برای ترمیم، جوا‌نسازی و زیبایی پوست می باشد.
البته توجه کنید که هر نوع حلزونی را بر روی پوست قرار نمی دهند و این کار هم مانند بقیه کارها، به ابزار مخصوص خود نیاز دارد.
شاید باورش کمی سخت باشد، ولی یکی از مهمترین فواید حلزون درمانی خاصیت ضد پیری آن است که باعث می‌ شود افراد راضی شوند تا حلزون روی پوست صورت آنها حرکت کند. خزیدن حلزون بر روی صورت و بر جای گذاشتن مخاط روی پوست مانند یک ماسک عمل کرده و به زیبایی پوست می ‌افزاید.
یکی از معجزات حلزون درمانی افزایش قدرت نوسازی پوست و جبران کمبود کلاژن در آن می باشد. پس با از بین بردن سلول های مرده پوست و تولید سلول های سالم به خوبی جوانی از دست رفته پوست را بازمی گرداند.

حلزون تراپی چیست؟


مزایای مخاط حلزون برای پوست


ماده چسبناک حلزون یک سری فواید برای پوست از جمله ترمیم لکه ها، صاف کردن چین و چروک را دارد. مخاط حلزون سرشار از پروتئین، آنتی اکسیدان و ... می باشد که به رفع چین و چروک و حتی آکنه کمک می نماید. دلیل استفاده از این روش درمانی نسبت به روش های دیگر، ماده ی چسبناک حلزون است که توانایی تولید الاستین و کلاژن در پوست را دارد. حلزون درمانی روشی طبیعی برای بهره مندی از حلزون در مقایسه با کرم آرایشی و لوسیون ها می باشد.

مزایای مخاط حلزون برای پوست


تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست


وقتی حلزون تراپی روی پوست پاکسازی شده، انجام می گیرد مواد ترشح شده با سلول های پوستی شما ترکیب می شود و اثرات زیر را به همراه دارد.

• حلزون تراپی فرآیند درمان طبیعی می باشد که آسیب های پوستی را تحریک نموده و سلول های سالم جدید را جایگزین آنها می کند.
• حلزون درمانی، از التهابات پوستی می کاهد.
• این روش درمانی، سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود. در حقیقت کلاژن حلزون باعث تجدید پوست می گردد.
• سلول های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید را ترمیم می نماید.
• این روش درمانی مولکول های کربوهیدراتی که آب پوست را نگه می دارند را تکامل می بخشد و باعث رشد آنها می شود. در نتیجه حلزون تراپی، رطوبت و نرمی پوست را حفط می کند.
• حلزون درمانی توانایی پوست را در تولید مواد ضد میکروبی بهبود می بخشد، در نتیجه با عفونت های پوستی مبارزه می نماید.
• استفاده از حلزون تراپی تیرگی، کدورت و لکه های پوست را از بین می برد.
• این روش درمانی، نوسازی سلول های پوستی را افزایش می دهد.
• حلزون تراپی جای جوش، زخم ها و ترک های پوستی را کم می کند.
• با استفاده مداوم از حلزون تراپی، سطح پوست شفاف و درخشان می شود.

تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست


تاثیر کلاژن بر روی پوست


در پوست انسان و حلزون تقریبا عناصر یکسانی وجود دارند. تعادلی که بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون وجود دارد، تقریبا مشابه پوست انسان می باشد. حلزون به این دلیل که به صورت طبیعی می تواند ماده تجدید پوست را تولید کند، تعادل کلاژن و الاستین پوست آن همواره حفظ می شود.
در ترکیبات کرم ها و محصولات آرایشی بهداشتی بسیاری از حلزون استفاده می گردد. ولی استفاده از حلزون زنده و قرار دادن آن به طور مستقیم بر روی پوست، تاثیری فراتر از مخلوط کردن آن با ترکیبات دیگر دارد. در روش حلزون تراپی مواد طبیعی مفید موجود در ترشحات به جا مانده از حلزون، می تواند نتیجه ای سریع تر و بهتر از مواد شیمیایی داشته باشد. تاثیر کلاژن تولید شده از حلزون بر روی پوست، فراوان می باشد. این تاثیرات عبارتند از:

تاثیر کلاژن بر روی پوست

• کلاژن، پروتئین اساسی نگهدارنده ساختمان پوست می باشد.
• کیفیت و کمیت کلاژن پوست نقش زیادی در ظاهر آن دارد.
• دریافت مقادیر متعادل کلاژن باعث پدیدار شدن آثار جوانی پوست می شود.
• این پروتئین مسئول حفظ توانایی بافت ها در برگشتن به حالت اولیه خود بعد از کشیدگی می باشد. الاستین پروتئین ضروری برای حفظ جوانی، حالت کشسانی و ارتجاعی پوست است.
• تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون همیشه حفظ می شود. زیرا حلزون به طور طبیعی توانایی تولید ماده ای را دارد که باعث تجدید پوست و حفظ سلامت آن می گردد.
• این ماده حاوی آنتی اکسیدان ها، مواد ضد التهاب، تقویت کننده ها، پروتئین ها، کوآنزیم ها و مواد ارتباط دهنده سلولی می باشد.
• ترشحات حلزون، سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود.
• حلزون به دلیل داشتن این ماده، هرگز دچار عفونت یا التهاب پوستی نمی شود.
• وقتی حلزون روی پوست قرار داده شود، حرکت آن و ترشحات بر روی پوست، به مرور زمان باعث نرمی، شفافیت، کاهش قرمزی و التهاب پوست می گردد.


مراحل انجام حلزون تراپی


1- برای حلزون تراپی، ابتدا باید پوست را به طور کامل تمیز نمایید.
2- سپس چند حلزون تازه ای که از صدف بیرون آمده بر روی پوست صورت، گردن و ... قرار داده می شود.
3- حلزون ها به مدت 30 دقیقه بر روی تمام قسمت های مورد نظر قرار گرفته و حرکت می کنند. با حرکت حلزون ها ژل مخصوص می مالند و یک ماسک طبیعی از ژل حلزون زنده را روی پوست به وجود می آورند، که حاوی پروتئین مخصوصی می باشد.
4- با جذب این پروتئین ها در پوست و برداشتن حلزون ها از پوست، فرد احساس طراوت و شادابی می کند.
5- حلزون تراپی انواع چین و چروک را بر طرف نموده و جوانی را به شما باز می گرداند.
با توجه به تجربیات کسانی که از این روش استفاده کرده اند، حلزون‌ ها به سرعت بر روی پوست حرکت می ‌کنند و به راحتی از پوست جدا نمی ‌شوند و نمی ‌افتند. در طی این نیم ساعت فرد احساس می ‌کند که یک جریان خفیف الکتریکی روی پوستش ایجاد شده است.

مراحل انجام حلزون تراپی


هر چند وقت یکبار می توان حلزون تراپی انجام داد؟


افراد بالای 30 سال هر شش ماه یک بار و افراد بالای 40 سال هر چهار ماه یک بار می توانند این عمل جوانسازی پوست را انجام دهند.
با اینکه استفاده از حلزون خطر خاصی ندارد، اما توصیه می کنیم انجام اینکار را به یک متخصص بسپارید.
رعایت موارد احتیاطی حلزون تراپی
مخاط حلزون هیچ عارضه جانبی ندارد. این مواد هم مانند هر ماده ی دیگری امکان دارد، افرادی به آن آلرژی داشته باشند. به همین دلیل قبل از اینکه به طور کامل از آن استفاده نمایید، برای چند دقیقه در قسمتی از بازو خود تست کنید. اگر بعد از گذشت یک ساعت، قرمزی یا تحریک پوست مشاهده نشد، می توانید از این روش برای پوست صورت استفاده نمایید.

هر چند وقت یکبار می توان حلزون تراپی انجام داد؟


سخن آخر


حلزون تراپی یا حلزون درمانی راهی برای جوانسازی پوست می باشد و علاوه بر پوست برای قسمت های دیگر بدن هم مورد استفاده قرار می گیرد. مخاط حلزون هیچ عارضه جانبی ندارد. بعضی افراد به این مواد هم مانند هر ماده ی دیگری امکان دارد که آلرژی داشته باشند. به همین دلیل قبل از اینکه بطور کامل از آن استفاده کنید، ابتدا برای چند دقیقه در قسمتی از بازو خود تست نمایید. اگر بعد از 1 ساعت، قرمزی یا تحریک پوست مشاهده نشد، می توانید از این روش برای پوست صورت استفاده کنید.