بهترین روش های کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو ، داشتن مو‌هایی سالم، پرپشت و زیبا، در بهبود زیبایی فردی تأثیرگذار می باشد. با پیشرفت علم، دانشمندان و پزشکان به دنبال روش‌های نوینی هستند تا با کمترین هزینه مالی و حداقل خطرات جسمانی، مو‌های ازدست ‌رفته را با تار مو‌هایی جدید، جایگزین کنند. مشکلات وراثتی و ژنتیکی،

بیماری ‌های هورمونی، مراقبت نادرست و عدم رعایت بهداشت فردی، در صدر عواملی قرار دارند که باعث ریزش و از دست رفتن موی سر می ‌شوند. ریزش مو مشکلی فراگیر و استرس ‌زا بوده که ممکن است هر کسی را درگیر کند. البته این استرس تنها به خود مسئله ریزش مو محدود نمی‌ شود. از همان ابتدا که برای درمان اقدام کنید، متوجه می ‌شوید انتخاب یک شیوه‌ ی درمانی برای خود ماجراها دارد. انواع روش‌های خانگی، قرص‌ها، محلول‌ها و شامپوها را می ‌بینید که به شما قول می ‌دهند ریزش موهای شما را متوقف کنند. در این بین برخی افراد متوجه می ‌شوند که کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند و این روش تنها درمان دائمی ریزش مو می باشد. در این مقاله با بهترین روش های کاشت مو آشنا می شویم.


معرفی روش های کاشت مو


روش های کاشت موی سر از قبیل کاشت مو به روش SUT، HRT، FUEو روش های دیگری مانند BHT و FUG می باشند. این روش ها جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرند. تاکنون میلیون ها نفر از کسانی که دچار ریزش مو و یا طاسی شده بودند، با استفاده از هر یک از این روش ها، موهای از دست رفته سرشان را بدست آورده اند. در روش های مختلف کاشت موی سر، تارهای مو از بخش های دیگری از سر که بانک موی خوبی دارند و دچار ریزش نشده، جدا شده و در ناحیه ای که دچار ریزش مو و یا طاسی است، کاشته می شوند.


• کاشت مو به روش FUT


این روش یکی از قدیمی ترین روش های اولیه کاشت موی سر می باشد. در آن فرد با استفاده از مقدار زیادی دارو بیهوش می شود. بخش هایی از پوست پشت سر که دارای بانک موی مناسبی می باشد، از جا بریده شده و در نواحی جلوی سر که دچار ریزش مو یا طاسی شده ، پیوند زده می شود. این روش عوارض جانبی زیادی از جمله کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده، بیهوشی، درد های پس از عمل، بجا ماندن خط بخیه کاشت مو (اسکار مو) را دارد. از این رو پس از مدتی روش های جدیدتری جهت درمان ریزش مو و کاشت موی سر مورد استفاده متخصصان و پزشکان قرار گرفت.

کاشت مو به روش FUT


• کاشت مو به روش FIT


پس از مدتی روش کاشت مو FIT توسط محققان و کارشناسان علم کاشت مو عرضه شد که از روش FUT بهتر می باشد. تعداد گرفت های کاشته شده و نتیجه نهایی کاشت مو بسیار بهتر است. اما این روش هم معایب خاص خود مانند دوران نقاهت، نیاز به استراحت بعد از عمل، خونریزی، نیاز به جلسات مکرر، تورم در برخی نواحی سر و... را دارد. همه اینها باعث شدند این تکنیک هم پس از مدتی از رونق بیفتد. در این تکنیک کاشت مو، تارهای مو از بخش هایی از نواحی مختلف پشت سر جهت پیوند زدن به نواحی دچار ریزش، کنده و در آنجا پیوند زده می شود. در واقع این روش نوع پیشرفته و بهبود یافته تکنیک کاشت مو FUT است.

 کاشت مو به روش FIT


• کاشت مو به روش BHT


این روش مشابه روش های دیگر است. با این تفاوت که در این تکنیک از نواحی دیگر بدن، موها کنده و به نواحی از سر که دچار طاسی یا ریزش مو شده، پیوند زده می شود. این روش هم عوارض و معایب خاص خود را دارد و بازدهی لازم و نتایج عالی را در بر نداشت.

کاشت مو به روش BHT


• کاشت مو به روش SUT


این روش کاشت موی سر، در حال حاضر بهترین روش است که برای بسیاری از مراجعه کنندگان و افرادی که دچار مشکل ریزش موهای سر شده اند، بکار گرفته می شود. این روش دارای کمترین عوارض می باشد و عمل جراحی آن بسیار ساده و بی دردسر صورت می گیرد. نتایج عمل ماندگار و عالی می باشد. این روش امروزه در بهترین کیلینک های کاشت مو در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف روش های قبلی که عمل به صورت دستی انجام می شد، در این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود.

کاشت مو به روش SUT


بهترین روش کاشت مو


جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر تاکنون معرفی شده است، کاشت مو به روش SUT نام دارد. در این روش تا 14000 تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی، درد، خونریزی و دوران نقاهت می باشد. از مزایای این روش، انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک است و حتی رکورد کاشت 60 تار مو در یک سانتی متر بنام این روش ثبت شده است.
امروزه کاشت مو با استفاده از یاقوت، بهترین و ایده آل ترین روش کاشت مو برای مردان و زنان می باشد. با وجود کیفیت بسیار بالای آن، کمترین عوارض و کوتاه ترین دوران نقاهت را نیز دارد. اما فراموش نکنیم که این روش در صورتی بهترین روش کاشت مو برای شما است که پزشک شما پس از معاینات اولیه، این روش را برای شما پیشنهاد کند.


نتیجه نهایی کاشت مو


مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو، عموما نیاز به کمی صبر و حوصله دارد. وضعیت بیماران مختلف در ماه های نخست پس از کاشت مو متفاوت می باشد و معمولا شرایط ثابت و پایداری از نظر تراکم موهای کاشته شده در ماه های اولیه کاشت وجود ندارد. البته تمامی این مسائل پس انجام عمل، از سوی پزشک برای شما تشریح و توضیح داده می شود و جای هیچ نگرانی نیست. در نهایت باید گفت برای مشاهده نتیجه اصلی و نهایی کاشت مو نیاز به حدود یک سال زمان می باشد.


سخن آخر


امروزه ریزش مو و طاسی در بین افراد بسیار شایع می باشد. موی سالم زیبایی فرد را چند برابر می کند. برای رفع طاسی، کاشت مو بهترین و دائمی ترین گزینه می باشد. افرادی که از ریزش و طاسی مو رنج می برند با مراجعه به متخصص پوست و مو می توانند تحت درمان قرار گیرند. همچنین بهترین روش کاشت را انتخاب کنند.