انواع مدل های عمل بینی

انواع مدل های عمل بینی، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی، عمل بینی شناخته شده است. جراحی بینی هم برای خانم ها و هم آقایان انجام می شود. اما در بین جوان ها و خانم ها طرفداران بیشتری دارد. در بین خانم ها جراحی بینی فانتزی یا عروسکی از توجه بیشتری برخوردار است.

وجود تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت در زیبایی چهره نقش موثری دارد. همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. عمل بینی با توجه به سلیفه فرد و نظر جراح انجام می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع عمل بینی و مدل های دخترانه آشنا کنیم.

انواع مدل بینی


بینی ها مدل های مختلفی دارند که هر کدام برای زیبایی به نوعی جراحی نیاز دارند. در ادامه با انواع مدل بینی آشنا می شویم.

مدل بینی گوشتی


ضخامت و چربی پوست در بینی گوشتی از سایر انواع بینی بیشتر می باشد. در این حالت استخوان غضروف بینی مغلوب و پوست بینی قالب محسوب می شود. این ویژگی بینی گوشتی کار را برای جراح سخت می کند. همچنین یکی از سخت ترین جراحی های رینوپلاستی یا عمل باز این نوع بینی می باشد.


مدل بینی زینی شکل


سپتوم استخوانی، غضروفی و یا هر دوی آنها در بینی زینی شکل بصورت نزدیکتر می باشد. همچنین پایین تر از خط نیمرخ طبیعی قرار می گیرد. این نوع بینی از شایع ترین دفورمیتی می باشد. درگیری سپتوم استخوانی ناشی از وارد شدن ضربه به مرکز صورت یکی از عوامل موثر در ایجاد دفورمیتی بینی است. همچنین بیماری های جزام، سالک و سیفلیس، مصرف کوکایین و درگیری سپتوم غضروفی و برداشتن بیش از حد آن طی عمل سینوپلاستی از عوامل دیگر در ایجاد دفورمیتی بینی زینی شکل می باشند.

مدل بینی با انحراف داخلی


این نوع بینی عموما بر اثر صدمه های تروماتیک مانند شکستگی استخوانی و صدمه غضروفی در دوران کودکی و رشد شکل می گیرد. یکی از اصلی ترین مشکلات این نوع بینی، انحراف شدید بینی می باشد که قبل از هر اقدامی باید اصلاح شود. بدلیل اینکه تمامی نواقص خارجی بینی بطور مستقیم با تیغه ی بینی در ارتباط می باشد.

مدل بینی استخوانی


در مدل بینی استخوانی، پوست بینی نازک و بافت استخوانی محکم می باشد. همچنین بانک غضروف کافی است. در تیغه ی بینی استخوانی اغلب قوز خفیفی دیده می شود. به همین دلیل افراد اقدام به جراحی می کنند تا قوز بین یخود را برداشته و فرم زیباتری به بینی خود دهند.


انواع مدل عمل بینی


بینی ایده آل از نظر هر فرد با دیگری متفاوت می باشد.این اختلاف سلیقه باعث ایجاد تنوع بین مدل بینی برای عمل جراحی شده است. انواع عمل زیبایی بینی به سه دسته مدل بینی طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی و عروسکی تقسیم می شود. بیشتر مردان برای حفظ ظاهر مردانگیشان از عمل طبیعی استفاده می کنند وخانم ها و جوان ها بیشتر طرفدار عمل جراحی فانتزی و عروسکی می باشند.

عمل بینی طبیعی


بسیاری از افراد مدل بینی طبیعی را بیشتر می پسندند. قوز بینی، انحراف ظاهری، افتادگی نوک بینی در عمل طبیعی بینی با اجزای دیگر صورت به تناسب می رسد. همچنین پهنای نوک بینی بصورت طبیعی با اجزای دیگر هماهنگ شده و به تناسب می رسد. در عمل بینی طبیعی بدلیل ساختار طبیعی که به بینی می دهد افراد را به خود جلب نمی کند و حتی امکان دارد آنها متوجه عملی بودن بینی شما نشوند. این خود مزیت این نوع جراحی می باشد. عمل بینی طبیعی در بین آقایان طرفداران بیشتری نسبت به خانم ها دارد. زیرا مردان تمایل دارند که مردانگی چهره شان حفظ شود.


عمل بینی نیمه فانتزی


مدل بینی نیمه فانتزی انتخاب نیمی از خانم ها می باشد. سر بالا بودن نوک بینی و قوس پشت بینی از ویژگی های مدل بینی نیمه فانتزی است. در این نوع عمل هم مانند عمل طبیعی تناسب بین بینی و اجزای دیگر صورت حفظ می شود. عمل بینی نیمه فانتزی مزایا و معایبی دارد .


مزایا

-    دارای ظاهری کوچکتر و ظریف تر نسبت به مدل بینی طبیعی می باشد.
-    ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی ندارد.
-    نوک بینی بیش از حد بالا نیست.
-    قوس پشت بینی حالت سرسره ای پیدا نمی کند.


معایب

باعث ایجاد اختلالات و مشکلات تنفسی و تکلمی می شود.


عمل بینی فانتزی و عروسکی


بیشترین طرفداران مدل بینی فانتزی و عروسکی خانم ها و دختران جوان می باشند. در این مدل بینی تیغه ی بینی نازک، نوک بینی سر بالا و سوراخ های بینی کوچک می باشند. همچنین قوس بینی سر بالا تر از آن در مدل نیمه فانتزی است. این نوع عمل دارای مزایا و معایبی می باشد.


مزایا

-    برای افراد با اجزای صورت ظریف و بینی استخوانی، مدل بینی عروسکی و فانتزی مناسب می باشد.
-    در صورت مستحکم بودن بافت و غضروف بینی و نازک بودن پوست آن، ظرافت کاری های روی بینی بهتر دیده می شوند.


معایب

-    تناسب و هماهنگی بین بینی و اجزای دیگر صورت از بین می رود.
-    فرد به انجام جراحی های متنوع تمایل پیدا می کند.
-    اختلالات تنفسی و مشکلات گفتاری و تکلمی ایجاد می شوند.
-    زیبایی فرد، حالت مصنوعی پیدا می کند.
-    با گذشت زمان نمی شود جراحی مجدد بینی انجام داد.


نتیجه گیری


همانطور که گفته شد جراحی بینی به سه دسته تقسیم می شود که خانم ها بیشتر طرفدار مدل نیمه فانتزی و فانتزی (عروسکی) هستند. آقایان هم برای حفظ مردانگی ظاهرشان طرفدار عمل طبیعی می باشند.
عمل جراحی بینی از جمله انواع جراحی پیچیده به حساب می آید. بنابراین نباید به خاطر زیبایی، سلامت جسمی خود را به خطر انداخت. با انتخاب بهترین متخصصان رینوپلاستی می توان مشورت های لازم را در زمینه جراحی بینی انجام داد. همچنین بهترین نوع عمل بینی را انتخاب کرد.