انواع روش های زاویه سازی فک و صورت

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت ، همه ی انسان ها به دنبال روش های زیبا سازی چهره خود هستند. یکی از روش های زیبا سازی چهره زاویه سازی فک و صورت است. این کار برای از بین بردن و رفع مسائل و نواقص چهره است. علاوه بر این انجام این کار باعث جوان سازی پوست صورت می شود. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. هر فرد بنابه تمایل و انتخاب خود می تواند از یکی از روش ها استفاده کند.

در این میان بعضی از روش ها تهاجمی تر هستند. به عبارتی برخی از این روش ها مانند جراحی پلاستیک نیاز به استقامت و ثبات قدم بیشتری دارند. در مقابل برخی دیگر از روش ها بسیار ساده هستند. حتی برخی از این روش های ساده را می توانید بدون هیچ مشکلی و سرپایی انجام دهید. زاویه دار کردن در صورتی که درست و مناسب انجام گیرد با کوچک کردن چانه و فک در ظاهر فرد بسیار تاثیر می گذارد. این امر اعتماد به نفس افراد را بالا می برد.

زاویه سازی فک و صورت

همان طور که گفتیم زیبایی صورت برای افراد بسیار مهم است. در این میان زیبایی فک که یکی از اجزای اصلی صورت است نیز در زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار است. خط فک از موارد مهمی است که جوانی و زیبایی را برای صورت به همراه می آورد. به عبارت دیگر زاویه سازی فک و صورت تاثیر شگفت انگیزی در چهره خواهد داشت. این امر باعث شده که جراحی هایی مانند زاویه سازی صورت و فک امروزه بسیار محبوب و پرطرفدار است. این کار علاوه بر جوانی و زیبایی به صورت و چانه فرمی زیبا می دهد.

زاویه سازی فک و صورت

مزایای زاویه سازی

انجام زاویه سازی همان طور که در بالا اشاره شد تکنیک های مختلفی دارد. با انجام هر کدام از این تکنیک ها در نهایت به زیبایی صورت خواهید رسید. این کار باعث باریک تر به نظر آمدن خط گونه، زاویه دار شدن چانه، متقارن شدن چانه، جوان تر شدن چهره، ظریف تر به نظر آمدن بینی، برجسته تر به نظر آمدن استخوان گونه و گرد شدن چشم ها می شود.

مزایای زاویه سازی فک و صورت

معایب زاویه سازی

زاویه دار کردن فک و صورت یک جراحی کم عارضه است. عوارض این کار معمولا خطرناک نیستند و نهایتا تورم، کبودی یا قرمزی خواهد بود. این کار دوره ی نقاهت ندارد. به راحتی می توان پس از این کار فعالیت ها و امور روزانه را انجام داد. اما گاهی ممکن است این جراحی ها عوارض خطرناکی نیز همراه داشته باشد. جراحی های زاویه سازی گاهی عوارضی چون خونریزی، آسیب های عصبی، زخم، درد و ورم را به همراه دارند.

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت

همان طور که اشاره کردیم روش های زیادی برای زاویه سازی فک و صورت وجود دارد. هر فرد با توجه به انتخاب خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب نماید. در ادامه تعدادی از پر کاربردترین این روش ها را می آوریم:

- زاویه سازی فک و صورت با چربی:

یکی از روش های زاویه سازی فک و صورت استفاده از بافت چربی خود فرد است. در این تکنیک چربی های مناسب و ماندگار قسمت های مختلف بدن فرد مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی پزشک از چربی های مناسب دور زانوها، قسمت داخلی کشاله ی ران، پهلوها، دور ناف و ران بهره می برد. با توجه به شرایط و وضعیت افراد قسمت مورد نظر انتخاب می شود. معمولا این روش با بی حسی موضعی قابل انجام است. پس از آن که چربی از قسمت های مورد نظر استخراج شد برای صورت و فک آماده خواهد شد. پزشک متخصص این چربی ها را کانول (میل های کوچک) به صورت و محل مورد نظر تزریق می کند. این روش تا چند روز پس از انجام تورم و کبودی به همراه خواهد داشت.

- زاویه سازی فک و صورت با نخ:

روش دیگری که به آن اشاره می کنیم استفاده از نخ های قابل جذب است. این نخ ها برای لیفت صورت به کار می روند. پزشک متخصص آن ها را در لایه ی زیرین پوست گذاشته و با کمک آن ها زاویه سازی می کند. استفاده از نخ سیلوئت به دلیل کیفیت و کارایی بالاتر بیشتر صورت می گیرد. این نخ ها زیر پوست قرار گرفته و باعث کلاژن سازی بیشتر خواهند شد. علاوه بر این باعث سنتز الاستین و اسید هیالورونیک می شوند. ماندگاری این روش بسته به پوست افراد است. اما معمولا تا 2 سال باقی می ماند. این نخ ها 6 تا 8 ماه پس از جراحی جذب بدن می شوند.

زاویه سایز صورت با نخ

- زاویه سازی فک و صورت با ژل:

از دیگر روش های پر کاربرد زاویه سازی استفاده از ژل است. ژل با فیلرهای پوستی و با بی حسی موضعی تزریق می شود. این فیلرها حاوی کلسیم و اسید هیالورونیک هستند. پزشک متخصص با کمک این تزریق به چانه حالت وی (V) شکل می دهد. این ژل ها به دلیل داشتن اسید هیالورونیک با گذشت زمان جذب بدن خواهند شد. بنابراین بین 1 تا 2 سال فقط این ژل در ناحیه ی فک و چانه باقی می ماند. یعنی پس از این مدت برای تزریق مجدد باید دوباره به پزشک مراجعه کنید. افرادی که از این روش برای زاویه سازی استفاده می کنند تا 48 ساعت پس از تزریق نباید به صورت آب بزنند. البته حواستان باشد که در این مدت نباید به صورت خود دست بکشید یا قسمت های تزریق شده را حرکت دهید. همچنین تا دو هفته نباید در معرض گرمای زیاد قرار گیرید.

زاویه سازی فک و صورت با ژل

- زاویه سازی با تزریق بوتاکس:

تزریق بوتاکس از روش های پر کاربرد زاویه سازی فک و صورت است. در این نوع تکنیک پزشک بخش هایی از عضله های فک و صورت را با تزریق بوتاکس فلج می کند. این کار در نهایت باعث کوچک شدن عضله های مورد نظر می شود. با این کار خطوط و چین و چروک های روی پوست نیز از بین خواهد رفت. این کار نیز با بی حسی موضعی قابل انجام است و درد، خارش، قرمزی یا خونریزی به همراه ندارد. بعد از حداکثر 5 روز می توانید نتیجه ی آن را مشاهده کنید. این نتیجه 3 تا 4 ماه ماندگار است.

زاویه سازی فک و صورت با تزریق بوتاکس

- زاویه سازی با جراحی:

در نهایت نیز روش جراحی برای زاویه سازی فک و صورت قابل انجام است. این روش تکنیکی دائمی است. البته برای انجام این روش حتما باید فرد بیهوش شود. در زمان جراحی مقداری از استخوان یا ماهیچه ی فک و چانه برداشته می شود. این کار ممکن است عوارضی مانند عدم تقارن زوایا، التها، عفونت یا بی حسی را به همراه داشته باشد.

زاویه سازی فک و صورت با جراحی

سخن پایانی

هر فردی می تواند برای زیباسازی چهره و صورت خود از زاویه سازی فک و صورت استفاده کند. البته برای این کار باید ابتدا به متخصص زیبایی مراجعه کنید. در این مقاله سعی کردیم شرحی مختصر از این کار و خروجی های آن بیاوریم. با مطالعه ی این متن می توانید برای انجام دادن این کار و روش مورد نظر خود تصمیم بگیرید.