ونک

نوروفیدبک در ونک

نوروفیدبک در ونک ، متخصص نوروفیدبک یا نوروتراپیست فردی است که دانش و مهارت کافی را برای کار با دستگاه نوروفیدبک و روش های درمانی آن دارد. وی با مشاهده ی علائم فیزیولوژیک و مشکلات روحی و روانی بیمار، بهترین روش را برای درمان انتخاب می کند. برای اینکه به نتایج مطلوب دست پیدا کنید باید به متخصص نوروفیدبک مراجعه کنید. در غیر این صورت، عدم آشنایی کافی با نشانه ها و مشکلات بیماران باعث می شود تا روند درمان به درستی طی نشود. در حال حاضر افراد زیادی در رشته های مختلف وارد حوزه نوروفیدبک شده اند. این افراد تخصص و تجربه ی کافی را در این زمینه ندارند. بنابراین زمانی که برای درمان بیماران اقدام می کنند، به نتایج مطلوب نمی رسند. این امر تاثیر منفی بر دیدگاه بیماران نسبت به نوروفیدبک می گذارد. موجب می شود تا مردم تصور کنند که نوروفیدبک پایه و اساس علمی ندارد. در حالی که این یک تصور اشتباه است و نوروفیدبک به عنوان یکی از مباحث درمانی روانشناسی مطرح می باشد.


متخصص نوروفیدبک با این روش می تواند بیماری ها و اختلالات مختلف افراد را درمان کند. برخی از این مشکلات شامل اختلالات رفتاری ( اوتیسم، دو قطبی، فلج مغزی و ...)، دندان قروچه، صرع، بیش فعالی، بی خوابی، میگرن، افسردگی و ... می شوند.
متخصص نوروفیدبک در ابتدا از بیمار می خواهد تا روی صندلی بنشیند. سپس تعدای حسگر به نام الکترود را در نواحی مشخصی روی سر بیمار قرار می دهد. این الکترودها وظیفه دارند تا فعالیت های الکتریکی مغز را ثبت نمایند. این فعالیت ها بر روی صفحه مانیتور دستگاه نمایش داده می شوند. در بیشتر اوقات این امواج به صورت بازی کامپیوتری یا فیلم شبیه سازی شده در اختیار بیمار قرار می گیرند. در این مرحله، بیمار باید با کمک امواج مغزی خود و بدون کمک گرفتن از دست ها، بازی یا پخش فیلم را هدایت نماید. بیمار با توجه به نتایج بازی (پیشرفت، توقف، گرفتن پاداش یا امتیاز منفی) یا تغییرات ایجاد شده در صدا و پخش فیلم می تواند به وضعیت امواج مغزی خود پی ببرد. در این شرایط برای بهبود و اصلاح وضعیت تلاش می کند.
در این بخش با نوروفیدبک و متخصص نوروفیدبک آشنا شدید. ما در این صفحه به معرفی بهترین متخصصان نوروفیدبک در ونک خواهیم پرداخت.