ونک

مشاوره خانواده در ونک

مشاوره خانواده در ونک ، مشاوره خانواده نوعی روان درمانی است که استرس ها و تعارضات درون خانواده را کاهش می دهد. هدف از مشاوره خانواده پیشگیری است. مشاور تلاش می کند تا از خانواده در مقابل بحران هایی مانند اعتیاد، مسائل پزشکی، سلامت جسمی و روانی و. .. محافظت نماید. او فردی اخلاق مدار است که می تواند ارتباط موثری با اعضای خانواده برقرار کند و توانایی لازم را برای حل مسائل موجود در خانواده دارد. با این کار می تواند به بهبود ارتباطات و رفع اختلافات خانواده کمک کند.
مشاوره خانواده موجب حفظ و توسعه سلامت خانواده می شود. ضمن اینکه ارتباط و انسجام بین اعضای خانواده را تقویت می کند. با استفاده از الگوهای خانوادگی، رویکرد حل مسائل را به اعضا آموزش می دهد. مشاور با فعالیت خود درک و همدلی را در خانواده افزایش می دهد.


چه زمانی نیاز است تا از مشاوره خانواده استفاده کنیم؟


اختلاف و تعارضات در تمام خانواده ها دیده می شوند. اما در برخی موارد به قدری بزرگ هستند که اعضای خانواده نمی توانند به تنهایی آنها را حل و مدیریت نمایند. در این زمان می توانند از یک مشاور خانواده کمک بگیرند. مشاور خانواده به آنها کمک می کند تا راه های جدیدی را برای مدیریت مشکلات و چالش های خود پیدا کنند.
اگر با مسائلی مانند مشکلات مربوط به فرزندان ( مدرسه، سوء مصرف مواد، اختلال در خوردن و ...)، ضربه ها یا تغییرات بزرگ در زندگی ( زندانی شدن یکی از اعضا، نقل مکان به خانه جدید و ...)، مرگ یا بیماری یکی از عزیزان یا حیوان خانگی، اضافه شدن یک فرد جدید به خانواده (تولد خواهر یا برادر، فرزند خواندگی)، خشونت های خانوادگی، طلاق، خیانت، اختلاف بین والدین و فرزندان، اختلاف همسران، اختلافات مالی و ... مواجه شدید از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.
در این صفحه به معرفی بهترین مشاوران خانواده در ونک می پردازیم.